Lista produktów marki Salmo

Firma SALMO powstała w 1991 roku na fali wielkich przemian ustrojowych w Polsce. Jej założycielami byli Piotr Piskorski i Radosław Zaworski – absolwenci studiów ichtiologicznych i zapaleni wędkarze. To właśnie ich wielka pasja do wędkarstwa była  inspiracją i siłą napędową firmy. Nie ma oprócz SALMO na świecie producenta przynęt, który obok pasji do wędkarstwa i zdolności, zainwestowałby profesjonalną wiedzę o biologii ryb. Zadania w firmie od początku były podzielone – Piotr zajmował się projektowaniem przynęt a Rado starał się jak najszybciej wprowadzić te pomysły w życie, czyli do produkcji. Jedno było  pewne od pierwszych chwil istnienia firmy – produkty  SALMO  muszą być  kojarzone z najwyższą jakością. Taka filozofia, choć kłopotliwa i bynajmniej nie ułatwiająca startu, zaowocowała stosunkowo szybko pozytywnymi efektami.
W ciągu kilku lat można było już znaleźć wyroby firmy SALMO w większości krajów europejskich. Bardzo istotny był coroczny udział w międzynarodowych targach wędkarskich. Pierwszy raz SALMO wystawiła swoje wyroby w Genewie w 1995 r i od tej pory nie opuszcza żadnych targów EFTTEX. Aktualnie polski producent ma dystrybutorów w ponad 40stu krajach na wszystkich kontynentach.

W 2013 roku w firmie nastąpiły zmiany własnościowe i Piotr Piskorski stał się jej jedynym udziałowcem, Rado natomiast zdecydował się rozpocząć własną działalność  w innej branży.
Piotr jest świadomy, że dobrą markę trudno jest zdobyć ale jeszcze trudniej utrzymać. Wysiłki załogi SALMO idą więc w dwóch kierunkach. Tradycją stało się od kilku już lat, wprowadzanie całkowicie nowatorskich rozwiązań w dziedzinie sztucznych przynęt. Właśnie te nowości pozwalają zdobywać serca nowych odbiorców i zwracać ich uwagę na całą ofertę firmy.
Doskonałe pomysły nie rodzą się jak wiadomo z niczego. Firma SALMO jest dumna ze współpracy z najlepszymi wędkarzami z Europy oraz z USA. Wiedza i doświadczenie projektantów i konstruktorów SALMO wsparta sugestiami mistrzów wędki z całego świata owocuje produktami najwyższej klasy.
Drugim oczkiem w głowie SALMO jest jakość wyrobów, które opuszczają mury fabryki. Każda przynęta jest oczywiście indywidualnie testowana i ustawiana oraz podlega drobiazgowej, wielostopniowej kontroli jakości. Konstruktorzy SALMO nie ustają w poszukiwaniach coraz to lepszych materiałów i technologii tak, aby finalny produkt spełniał najwyższe normy jakości. Ogromną rolę odgrywa tu również doskonale wyszkolona załoga. Nadal bowiem ponad 90% procesu wytwarzania przynęt SALMO opiera się na pracy ręcznej.

O unikalnej wyjątkowości przynęt SALMO przekonał się każdy, kto miał sposobność łowić choć raz na jedną z nich. Nie są to tylko zwykle imitacje stworzone w celu zaspokojenia kolejnych zachcianek wędkarzy – kolekcjonerów. Przynęty SALMO mają więc w sobie magiczną moc – siłę będącą wypadkową wiedzy i doświadczenia konstruktorów (dyplomowanych biologów-ichtiologów) i testerów SALMO w Europie i za oceanem oraz gorących życzeń sukcesu płynących do nas niemal co dzień z wielu krajów świata wraz ze zdjęciami złowionych okazów i opisami fantastycznych przygód nad wodą.