Filtruj według

Cena

Cena

  • 114,00 zł - 379,00 zł

Marka

Marka

Rozmiar

Rozmiar

Przełożenie

Przełożenie

Ilość łożysk

Ilość łożysk

Kołowrotki matchowe

Jest 9 produktów.
Aktywne filtry

Kołowrotki matchowe

Wędkarstwo to sztuka, która wymaga bardzo precyzyjnego dobrania sprzętu. Jeśli chodzi o wędkowanie odległościowe, to dobór osprzętu do wędki jest wręcz kluczowy. W naszej ofercie znajdują się wysokiej klasy kołowrotki matchowe pozwalające bez problemu zarzucać przynętę na dalekie odległości. Doświadczeni wędkarze zgodnie potwierdzają, że w tym stylu łowienia, to właśnie kołowrotek odgrywa największą rolę.

W BigRiver.pl stawiamy na najwyższą jakość produktów, więc znajdą Państwo takie pozycje, jak kołowrotki matchowe Dragon lub Okuma. Są to marki, które w świecie wędkarstwa są świetnie znane i nie trzeba ich nikomu przedstawiać. Wszystkie z produktów pozostałych marek również są starannie wyselekcjonowane tak, by dostarczyć klientom tylko produkty najwyższej klasy. Kołowrotki matchowe Okuma cieszą się popularnością zarówno wśród początkujących, jak i bardziej doświadczonych adeptów wędkarstwa, więc ich jakość jest potwierdzona w praktyce.

Kołowrotki matchowe – dlaczego ich wybór jest tak ważny?

Łowienie na odległość jest bardzo specyficzną odmianą wędkarstwa. Polega na robieniu bardzo długich zarzutów, które mogą sięgać nawet kilkudziesięciu metrów. Przy takim wędkowaniu sprzęt jest niezwykle intensywnie eksploatowany. Dotyczy to zarówno wędki, która musi być odpowiednio dobrana do tego typu zarzutów, jak i osprzętu, a w tym kołowrotków. Źle dobrane kołowrotki nie będą prawidłowo rozwijać żyłki, co w praktyce oznacza bardzo szybkie niszczenie się sprzętu lub nawet regularne zrywanie żyłki. W praktyce oznacza to bardzo mocne upośledzenie wykonywanych zarzutów, co radykalnie zmniejszy efektywność na łowisku. Dzięki starannie wyselekcjonowanym modelom matchowym takim jak kołowrotki matchowe Dragon lub kołowrotki matchowe Okuma wędkarze mogą cieszyć się trwałością sprzętu i wysoką efektywnością połowu.

Na co zwrócić uwagę kupując kołowrotki odległościowe?

Wędkując w stylu odległościowym w pierwszej kolejności trzeba zwrócić uwagę na to, by kołowrotki matchowe płynnie rozwijały żyłkę podczas zarzutów. Jest to najważniejsze, gdyż niweluje ryzyko uszkodzenia sprzętu, a także jakichkolwiek problemów podczas holowania ryby. Samo holowanie również jest stosunkowo trudne w tym stylu łowienia, a kołowrotek odgrywa ogromną rolę.

Dynamiczne akcje sprawiają, że kołowrotek musi wytrzymywać ogromne przeciążenia. Produkty z naszego sklepu są dobrane tak, by były wykonane z odpowiednio solidnych materiałów, które spełnią wymagania wędkarzy specjalizującej się w tak zwanej odległościówce. Ponadto dostępne są w różnych rozmiarach.

close
Newsletter
Darmowa dostawa!
Zapisz się do newslettera, a my wyślemy Ci kod na darmową dostawę!
Zapisz się
Pamiętaj, zawsze możesz się wypisać.