Filtruj według

Cena
Producenci
Filtr

Wagi, miarki, chwytaki

Jest 20 produktów.

Wagi, miarki i chwytaki wędkarskie

Podstawowym wyposażeniem każdego wędkarza jest wędka, a także osprzęt to niej. Po holowaniu ryby przychodzi czas na zwieńczenie wysiłku i podebranie jej z wody. Ten ostateczny tryumf wymaga jednak zrealizowania ostatniego etapu, który jest dla każdego wędkarza czystą przyjemnością. Mianowicie zważenia i zmierzenia złowionej ryby. W BigRiver.pl dobrze wiemy, jak duża satysfakcja płynie z każdej złowionej ryby, a także zdajemy sobie sprawę, jak istotne dla wędkarzy jest dokładne poznanie jej wymiarów. Dlatego też w naszej ofercie mamy precyzyjne wagi wędkarskie, a także miarki i chwytaki. Dzięki temu wędkarz może z największą precyzją zmierzyć wymiary.

Wiemy, że przyrządy pomiarowe muszą być dobrze wyskalowane, gdyż każdy gram i centymetr robią znaczącą różnicę. Dlatego też w sklepie mamy tylko sprzęt firm specjalizujących się w produkcji akcesoriów wędkarskich, a w tym akcesoriów pomiarowych. Są to takie firmy, jak Konger, czy Jaxon.

Wagi wędkarskie – czy warto się w taką zaopatrzyć?

Na łowisku trudno o dogodne warunki do zważenia ryby, więc trzeba zastosować do tego profesjonalne i dedykowane dla wędkarzy wagi wędkarskie. Sprzęt z naszego sklepu jest bardzo poręczny, gdyż pozwala na zaczepienie ryby na haczyk, a następnie precyzyjne zważenie jej, gdy ta spokojnie wisi na wadze. Wystarczy ją chwilę przytrzymać nieruchomo w górze. W ten sposób można zważyć rybę błyskawicznie, nie narażając jej na niepotrzebny stres, a także ewentualne skaleczenia. Jest to bardzo ważne, zwłaszcza gdy chce się rybę wypuścić do wody. Ponadto tego typu wagi mechaniczne są bardzo precyzyjne i dobrze wyskalowane, a to pozwala bardzo precyzyjnie zważyć rybę. Maksymalny pomiar to nawet kilka kilogramów, więc wystarczy nawet na duże okazy.

Proponujemy Państwu także chwytaki wędkarskie, które stosuje się bezpośrednio do podbierania ryb, a jednocześnie można od razu je zważyć. Są to bardzo poręczne wagi, które pozwalają zminimalizować długość trwania wszystkich czynności, które trzeba podjąć, by dokładnie zmierzyć i zważyć rybę po odłowieniu jej z wody.

Miarki wędkarskie – podstawa wyposażenia każdego wędkarza

Długość ryby to jeden z parametrów, którym najchętniej chwali się każdy wędkarz. Dostępne u nas miarki wędkarskie są precyzyjnie wyskalowane, a ponadto poręczne. To pozwala na trzymanie ich zawsze przy sobie, by móc nawet w trudnych warunkach terenowych precyzyjnie i sprawnie zmierzyć wyłowioną rybę. Miarki wędkarskie są i nas dostępne w różnych wariantach, by każdy z wędkarzy mógł wybrać taką, która jest dla niego najwygodniejsza.