Filtruj według

Cena
Producenci
Filtr

Woblery spinningowe na drapieżniki

Jest 947 produktów.

Dlaczego warto łowić na woblery spinningowe?

Łowienie na woblery to świetny sposób na złowienie okazów. Przynęty te zostały zaprojektowane tak, aby wywoływać w wodzie drgania, które przyciągają ryby z dużej odległości. Są one również niezwykle trwałe i skuteczne w łowieniu. Wobki występują w wielu różnych kształtach, rozmiarach i kolorach. Możesz znaleźć taki, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom wędkarskim. Drgania wytwarzane przez przynętę są często wystarczające, aby przyciągnąć ciekawskie rybki, nawet jeśli nie żerują aktywnie. Dzięki swojej wszechstronności i skuteczności są popularnym wyborem wśród wędkarzy na całym świecie.

Różnice między woblerami na spinning

Ile gatunków tyle rodzajów woblerów. Wędkarstwo jest niesamowite! Nasz sklep wędkarski uzbrojony jest w szeroką ofertę woblerów i czasami ciężko wybrać odpowiedni. Przy wyborze woblera trzeba zwrócić uwagę na to, gdzie będziemy łowili. Inne woblery wybierzemy na nurt w rzece, a inne na płytkie zarośnięte jeziora. Bardzo istotną rzeczą jest pływalność woblera. Odpowiada za to waga i ster woblera. Od tych rzeczy zależy głębokość pracy. Dodatkowo w naszej ofercie można podzielić je na pływające i tonące (floating i sinking) lub neutralne (suspending). Te ostatnie są coraz częściej spotykane przy metodzie Twitchingu. Dodatkowo niektóre przynęty sztuczne są zaprojektowane tak, aby nurkować głęboko w wodzie, dzięki czemu można osiągnąć większą głębokość niż w przypadku innych. 

Jakie woblery wędkarskie wybrać, by złowić drapieżnika

Woblery dobieramy na podstawie tego, gdzie będziemy łowić i jakie ryby. Gdy wybieramy się na przygodę, za kleniem lub pstrągiem to potrzebujemy kilka rzeczy. Po pierwsze miękkiej wędki, ponieważ klenie, jazie i pstrągi są silne. Woblerki powinny się dobrze sprawdzić, gdy będą niewielkie. Warto też spróbować metody Twitchingu. Klenie lubią woblery pływające i imitację owadów. Podczas łowienia szczupaków najlepsze woblery spinningowe zazwyczaj robią dużo hałasu w wodzie. Dodatkowo wyposażone są w specjalny system, by wysyłka woblera na środek jeziora nie była problemem. Często wędkarze wybierają duże szczupakowe woblery. W naszym internetowym sklepie wędkarskim również można dostać woblery, umiejące imitować żaby lub kaczki na szczupaka. Woblery sumowe przeważnie są z konstrukcji grubymi bańkami z dużym sterem. Za to na sandacza najlepiej sprawdzają się woblery imitacje ryb pływającą przy powierzchni. Woblery na okonia nie są pierwszym wyborem, lecz możemy zastosować kilka. Dobrym wyborem są małe popery lub niewielkie klasyczne woblery. Bolenie łowi się powierzchniowe woblery, które szybko się zwija. Coraz częściej stosuje się woblery bezsterowe. Połów boleni nie jest prosty. 

Salmo, Westin, a może Rapala?

Dlaczego warto wybrać markowe woblery takie jak Rapala, Salmo, Westin, Savage Gear, Siek, Strike Pro, Hunter, Bielik czy Daiwa pomimo wyższej ceny? Woblery tej marki są znane z doskonałej jakości i zapewniają długotrwałą wytrzymałość. Zazwyczaj cena nie jest najniższa. Ich jakość jest na tyle wysoka, że można je wykorzystać w wielu sytuacjach. Są one idealne do wędkowania w wielu środowiskach, a także do wędkowania w głębokich wodach. Woblery tych marek są również znane z ich zdolności do przyciągania ryb w krótkim czasie i są świetnym narzędziem do złowienia dużej ilości. Niektóre przynęty są wyposażone w ruchome elementy. Pomagają one w przyciąganiu okazów, a także zwiększają zasięg wyrzutu. W naszym sklepie internetowym znajdziesz największy wybór asortymentu do łowienia drapieżników super cenach! Wobler jest najbardziej wszechstronną przynętą. Warto mieć w swoim pudełku m.in dwa najpopularniejsze modele Rapala X-Rap i MegaBass Kanata.