Filtruj według

Cena
Producenci
Filtr

Przywieszki morskie

Jest 25 produktów.

Przywieszki morskie

Wędkarstwo to sztuka, która wymaga bardzo dużej precyzji łowienia. Według doświadczonych wędkarzy jedną z najistotniejszych kwestii jest odpowiednie dobranie przynęty do tego, jakie ryby chce się łowić. Dostępne u nas przywieszki morskie wykorzystuje się powszechnie do połowu różnych gatunków ryb, takich jak na przykład dorsze, lub inne gatunki morskie. W BigRiver.pl wiemy, że kluczem do sukcesu jest jak najlepsze dopasowanie wyglądu przynęty do potencjalnej ofiary ryby, więc w ofercie mamy dziesiątki różnych wariantów przywieszek, by każdy wędkarz mógł jak najbardziej precyzyjnie wybrać model odpowiedni dla siebie.

Wszystkie z przywieszek są precyzyjnie zaprojektowane, gdyż pochodzą od doświadczonych firm specjalizujących się w produkcji sprzętu wędkarskiego. Są to, takie marki, jak Mikado, czy Jaxon.

Przywieszki morskie dla wędkarzy – jak są skonstruowane?

Przywieszki to specyficzny rodzaj przynęty. Stosuje się je wraz z ripperami, pilkerami lub innymi rodzajami przynęt. Upodabniają przynętę do naturalnej ofiary ryby, która jest prowokowana zarówno wyglądem przywieszki, jak i jej kolorem. Przywieszki morskie mogą więc mieć bardzo zróżnicowane kształty. W zależności od modelu różnią się od siebie radykalnie. W BigRiver.pl staramy się zapewnić, jak najszerszy asortyment w tym zakresie, by każdy wędkarz mógł wybrać przywieszkę optymalnie pasującą do akwenu, w którym łowi, a także gatunku ryb. Jest to bardzo ważne, gdyż to właśnie dobrze dopasowany rodzaj przywieszki determinuje późniejszą skuteczność.

Jak dobrać przywieszkę morską?

Wybierając przywieszkę morską, warto zwrócić uwagę na wygląd. Powinien on być widoczny w środowisku, w którym się łowi. Oznacza to, że trzeba podejść indywidualnie do wyboru rodzaju przywieszki. W drugiej kolejności należy zastanowić się nad wyborem koloru. Niektóre gatunki ryb prowokowane są skuteczniej przez srebrne lub ciemne kolory, a inne przez bardziej jaskrawe. Najlepiej jest bazować na swoich doświadczeniach, a także doświadczeniach innych wędkarzy, którzy pracują na tym samym łowisku.

Ile przywieszek morskich potrzeba założyć do zestawu?

Niektórzy wędkarze, chcąc zwiększyć skuteczność zakładają spore ilości przywieszek morskich. Nie jest to jednak dobra praktyka, gdyż o wiele lepiej jest zastanowić się nad tym, który model będzie najskuteczniejszy w danym miejscu i na nim bazować. W naszym asortymencie można dobrać przywieszki w tak odmiennych wersjach, że niezależnie od rodzaju akwenu i gatunku ryb, można to zrobić bardzo precyzyjnie.