Filtruj według

Cena
Długość [cm]
Maksymalna masa wyrzutu [g]
Waga [g]
0, g 0, g
Producenci
Filtr

Wędki bolonki

Jest 47 produktów.

Wędki bolonki

Bolońska metoda łowienia nie jest co prawda jedną z najbardziej popularnych, jednak z roku na rok zyskuje w Polsce coraz więcej zwolenników. Klasyczne bolonki różnią się nieco od innych rodzajów wędek, a łowienie tą metodą wymaga zastosowania innych praktyk. Jest jednak bardzo skuteczna, zwłaszcza na rzekach. W ofercie naszego sklepu znajdują się wędki bolonki w różnych wariantach, które można dobrać tak, by pasowały zarówno zaawansowanym wędkarzom, łowiącym na co dzień tą metodą, jak i osobom, które z bolońskim stylem łowienia jeszcze nie miały do czynienia.

W BigRiver.pl cenimy sobie jakość, więc wszystkie bolonki wędkarskie, które znajdują się w naszym asortymencie, pochodzą od wysokiej klasy producentów, którzy w świecie wędkarskim cieszą się poważaniem i estymą. Są to firmy, takie jak Robinson, VDE-R, Browning Jack, Mikado, czy Jaxon.

Bolonki – jak się łowi metoda bolońską?

Metoda bolońska stała się popularna we Włoszech, jednak z czasem spopularyzowano ją na całym świecie. Wykorzystuje się w niej wędki do łowienia odległościowego, które są wyposażone w spławik, który zarzuca się nawet na kilka metrów. Spławik w tej metodzie stosuje się na stałe. W ten sposób można łowić na spokojnych łowiskach, a także rzekach ze stosunkowo słabym nurtem. Niekoniecznie nadadzą się w miejscach, w których nurt jest zbyt duży. Wędki bolonki są wykorzystywane głównie do połowu mniejszych ryb, ale doświadczony wędkarz może nimi złowić nawet karpia. Wyposażając bolonkę w solidny kołowrotek z hamulcem, ten styl łowienia daje ogromne możliwości.

Bolonki wędkarskie – szeroki wybór

W naszym asortymencie oferujemy bolonki w przeróżnych wariantach. Jest to metoda, którą często wykorzystuje się na żerowiskach ryb, więc wędzisko musi być długie. Najdłuższe wędki tego typu z naszego sklepu mają więc nawet po 700 cm. Można je z powodzeniem wykorzystywać na większości rodzajach łowisk, na których metoda bolońska jest wykorzystywana. Ponadto w ofercie mamy szerokie spektrum krótszych wędek bolonek, których długość zaczyna się już od 400 cm. Mają one zróżnicowaną masę, by każdy z wędkarzy mógł wybrać taki model, który najbardziej odpowiada jego preferencjom, a także wymaganiom konkretnego łowiska.

Proponujemy Państwu też kompletny osprzęt do wędek bolonek, a w tym kołowrotki, które są niezwykle istotną częścią zestawu do tego stylu wędkowania. Wszystkie z kołowrotków również pochodzą od sprawdzonych firm gwarantujących najwyższą jakość.