Filtruj według

Cena
Producenci
Ilość łożysk
Filtr

Kołowrotki sumowe i morskie

Jest 18 produktów.

Kołowrotki sumowe i morskie

Specyficzne warunki wędkowania wymagają zastosowania odpowiedniego osprzętu do wędek. Doświadczeni wędkarze wiedzą, że podczas łowienia dużych i silnych ryb, takich jak sumy, bez odpowiedniego sprzętu nie ma szans na sukces. W naszej ofercie znajduje się szerokie spektrum sprzętu, takiego jak kołowrotki sumowe, które są odpowiednio zaprojektowane do holowania tak dużych gatunków w trudnych warunkach. Uwzględnienie akwenu, jakim są wody morskie, również jest niezwykle ważne podczas doboru sprzętu, gdyż kołowrotki morskie mają odmienną budowę od innego rodzaju kołowrotków.

W BigRiver.pl dysponujemy ogromnym doświadczeniem i wiemy, że trudne warunki połowu dużych ryb sprzyjają intensywnemu eksploatowaniu sprzętu. Dlatego też w składzie naszego asortymenty stawiamy przede wszystkim na wysoką jakość. Dbamy o to, by w naszej ofercie dostępne były jedynie produkty renomowanych marek, które dają rękojmie niezawodności w newralgicznych momentach na łowisku.

Kołowrotki sumowe i morskie – charakterystyka techniczna

Kołowrotki na sumy i wersje morskie mają nieco odmienną budowę od innych typów kołowrotków wędkarskich. Przede wszystkim muszą być dostosowane do holowania dużych i silnych ryb, a to oznacza, że ich konstrukcja musi być solidna. Wymaga to zastosowania przemyślanego projektu samego kołowrotka, a także wykorzystania do produkcji najwyższej klasy wytrzymałych materiałów. Wszystkie z modeli dostępnych w naszym sklepie charakteryzują się tym, że są wykonane w najwyższym standardzie, by móc skutecznie służyć podczas tego stylu wędkowania.

Ponadto konstrukcja kołowrotków musi uwzględniać, że sum może być holowany przez bardzo długi dystans. To wymaga dobrego i precyzyjnego hamulca, a także swobodnego działania samego kołowrotka, co jest warunkowane między innymi odpowiednią ilością łożysk. W przeciwnym razie istnieje bardzo duże ryzyko, że ryba po prostu zerwie się z haczyka.

Kołowrotki morskie w różnych wariantach

Wiemy, że każdy wędkarz ma nieco odmienne preferencje, a także łowi w różnych warunkach. Dlatego też w naszej ofercie znajduje się bardzo szerokie spektrum modeli kołowrotków morskich, które różnią się od siebie najważniejszymi parametrami tak, by każdy mógł swobodnie wybrać odpowiadający mu model. Poszczególne warianty różnią się wielkością, ilością łożysk, a także przełożeniem. Szczegółowe dane na ten temat znajdują się w opisie produktu każdego z nich.