Filtruj według

Kategorie
Cena
Producenci
Ilość łożysk
Filtr

Kołowrotki wędkarskie

Jest 424 produktów.

Kołowrotki wędkarskie

Doświadczeni wędkarze dobrze wiedzą, jak bardzo ważne jest odpowiednie dobranie sprzętu do wędkowania. Skompletowanie poszczególnych elementów wędki jest kluczowe, by móc cieszyć się skutecznością na łowisku. W bogatej ofercie na BigRiver mamy wszystkie rodzaje kołowrotków, które są powszechnie użytkowane przez osoby zajmujące się wędkarstwem, przez co każdy może dobrać produkty odpowiadające jego indywidualnym potrzebom.

Kołowrotki to element, który niewątpliwie wymaga najwyższej precyzji wykonania, więc nie chcąc zawieść naszych klientów, bazujemy na uznanych w świecie wędkarskim markach, takich jak Jaxon, Ryobi, Mikado, Shimano, Dragon, Konger, Okuma, Mistral, a także wiele innych. Każdy z produktów z naszego sklepu pochodzi jednak od renomowanego producenta, który zapewnia najwyższą jakość na rynku.

Kołowrotki do wędek – dlaczego są tak ważne?

Doświadczonym wędkarzom nie trzeba mówić, dlaczego dobrze dobrane kołowrotki wędkarskie są tak niezwykle istotne. Osoby początkujące także powinny wziąć pod uwagę rady swoich bardziej doświadczonych kolegów, którzy potwierdzają, że dzięki wysokiej klasy kołowrotkowi i odrobinie doświadczenia, można uzyskiwać o wiele lepsze rezultaty na łowisku. Nie posiadając kołowrotka do danego typu połowu, można mieć zaś ogromne problemy, a ryba ciągle będzie zrywała się z haczyka.

Kołowrotki warunkują skuteczność efektywność holowania ryby, które jest kluczowe w całej akcji podejmowania ryby z wody. To właśnie podczas holowania ryba traci siły, a jeśli ten proces nie zostanie przeprowadzony prawidłowo, to po prostu zerwie się z haczyka i odpłynie. Kluczowe podczas holowania jest nie tylko doświadczenie, ale także dobranie kołowrotka tak, by pasował do wielkości ryby i stylu holowania. W naszej ofercie mamy bardzo wiele modeli kołowrotków, które są zbudowane na różne sposoby.

Jakie są typy kołowrotów wędkarskich?

Producenci zapewniają wędkarzom cały szereg zróżnicowanych wersji kołowrotków. W naszej ofercie zapewniamy takie typy jak:
- Kołowrotki feederowe, method feeder i gruntowe,
- karpiowe,
- matchowe,
- morskie,
- muchowe,
- multiplikatory,
- podlodowe
- spinningowe,
- przedni hamulec,
- tylny hamulec,
- z wolnym biegiem,
- kołowrotki spinningowe.

Jak widać, typów kołowrotków w asortymencie mamy bardzo dużo, niezależnie od doświadczenia i charakterystyki połowu może znaleźć coś, co będzie mu odpowiadało. Każdy z produktów w powyższych kategoriach pochodzi od sprawdzonych marek, których wędkarzom nie trzeba przedstawiać. Jest to ważne, gdyż kołowrotki do wędek to newralgicznej części, które nie mogą zawieść, podczas gdy ryba złapie przynętę – dlatego też lepiej zaufać najlepszym producentom w branży.

Kołowrotki o różnych parametrach

Szukając odpowiedniego kołowrotka, trzeba wziąć pod uwagę, gdzie i jak będzie się łowiło, a także, na jakie ryby się poluje. Warunkuje to optymalne parametry kołowrotka, którym powinien się charakteryzować. Zwrócić uwagę należy na takie kwestie jak rozmiar, waga, przełożenie, typ hamulca i pojemność szpuli. Tego typu dane są dostępne w opisach każdego z produktów dostępnych w naszym sklepie.

Warto wybrać markowe kołowrotki, ponieważ są one zazwyczaj wykonane z lepszych jakościowo materiałów, a co za tym idzie, ich konstrukcja jest bardziej wytrzymała. Posiadają bardziej zaawansowane technologicznie rozwiązania i cechują się większą trwałością. W naszym sklepie wędkarskim oferujemy wiele renomowanych marek, takich jak Shimano, Ryobi, Daiwa, Abu Garcia, Okuma i wiele innych. mamy kołowrotki o wielkości, 2500, 4000, 6000 i wiele innych, które ułatwią połów wszystkich gatunków ryb. Co istotne, szeroki wybór pozwala zapewnić wybór odpowiedni na każdą kieszeń, zarówno dla osób dopiero zaczynających swoją przygodę z wędkarstwem, jak i doświadczonych wędkarzy. Tak szeroki wybór może przyprawić o zawrót głowy, dlatego w razie wątpliwości warto skonsultować swój wybór ze sprzedawcą, aby pomógł wybrać najlepszy kołowrotek dopasowany do indywidualnych potrzeb.

Kołowrotki karpiowe - też je mamy!

W naszej ofercie znajdziesz również kołowrotki karpiowe. Doświadczony wędkarz wie, że metody połowu karpi wymagają nie tylko umiejętności, ale i odpowiedniego sprzętu wędkarskiego. Kołowrotki karpiowe z wolnym biegiem pozwalają na wyciągnięcie żyłki ze szpuli kołowrotka. Nasz sklep wędkarski gwarantuje Ci szeroki wybór kołowrotków z takim mechanizmem.