Kołowrotki wędkarskie

Jest 364 produktów.
Aktywne filtry

Kołowrotki wędkarskie

Doświadczeni wędkarze dobrze wiedzą, jak bardzo ważne jest odpowiednie dobranie sprzętu do wędkowania. Skompletowanie poszczególnych elementów wędki jest kluczowe, by móc cieszyć się skutecznością na łowisku. W bogatej ofercie na BigRiver mamy wszystkie rodzaje kołowrotków, które są powszechnie użytkowane przez wędkarzy, przez co każdy może dobrać produkty odpowiadające jego indywidualnym potrzebom.

Kołowrotki to element, który niewątpliwie wymaga najwyższej precyzji wykonania, więc nie chcąc zawieść naszych klientów bazujemy na uznanych w świecie wędkarskim markach, takich jak Jaxon, Ryobi, Mikado, Shimano, Dragon, Konger, Okuma, Mistral, a także wiele innych. Każdy z produktów z naszego sklepu pochodzi jednak od renomowanego producenta, który zapewnia najwyższą jakość na rynku.

Kołowrotki do wędek – dlaczego są tak ważne?

Doświadczonym wędkarzom nie trzeba mówić, dlaczego dobrze dobrane kołowrotki wędkarskie są tak niezwykle istotne. Osoby początkujące także powinny wziąć pod uwagę rady swoich bardziej doświadczonych kolegów, którzy potwierdzają, że dzięki wysokiej klasy kołowrotkowi i odrobinie doświadczenia, można uzyskiwać o wiele lepsze rezultaty na łowisku. Nie posiadając kołowrotka do danego typu połowu można mieć zaś ogromne problemy, a ryba ciągle będzie zrywała się z haczyka.

Kołowrotki warunkują skuteczność efektywność holowania ryby, które jest kluczowe w całej akcji podejmowania ryby z wody. To właśnie podczas holowania ryba traci siły, a jeśli ten proces nie zostanie przeprowadzony prawidłowo, to po prostu zerwie się z haczyka i odpłynie. Kluczowe podczas holowania jest nie tylko doświadczenie, ale także dobranie kołowrotka tak, by pasował do wielkości ryby i stylu holowania. W naszej ofercie mamy bardzo wiele modeli kołowrotków, które są zbudowane na różne sposoby.

Jakie są typy kołowrotów wędkarskich?

Producenci zapewniają wędkarzom cały szereg zróżnicowanych wersji kołowrotków. W naszej ofercie zapewniamy takie typy jak:
- gruntowe,
- karpiowe,
- matchowe,
- morskie,
- muchowe,
- multiplikatory,
- podlodowe
- spinningowe,
- przedni hamulec,
- tylny hamulec,
- z wolnym biegiem.

Jak widać, typów kołowrotków w asortymencie mamy bardzo dużo, więc każdy z wędkarzy, niezależnie od doświadczenia i charakterystyki połowu wybierze coś, co będzie mu odpowiadało. Każdy z produktów w powyższych kategoriach pochodzi od sprawdzonych marek, których wędkarzom nie trzeba przedstawiać. Jest to ważne, gdyż kołowrotki do wędek to newralgicznej części, które nie mogą zawieść, podczas gdy ryba złapie przynętę – dlatego też lepiej zaufać najlepszym producentom w branży.

Kołowrotki o różnych parametrach

Szukając odpowiedniego kołowrotka, trzeba wziąć pod uwagę, gdzie i jak będzie się łowiło, a także, na jakie ryby się poluje. Warunkuje to optymalne parametry kołowrotka, którym powinien się charakteryzować. Zwrócić uwagę należy na takie kwestie jak rozmiar, waga, przełożenie, typ hamulca i pojemność szpuli. Tego typu dane są dostępne w opisach każdego z produktów dostępnych w naszym sklepie.

close
Newsletter
Darmowa dostawa!
Zapisz się do newslettera, a my wyślemy Ci kod na darmową dostawę!
Zapisz się
Pamiętaj, zawsze możesz się wypisać.