Filtruj według

Cena
Producenci
Filtr

Ciężarki, śruciny, gruntomierze

Jest 129 produktów.

Ciężarki, śruciny, gruntomierze wędkarskie

Wybierając się na ryby, nie można zapomnieć o najdrobniejszych szczegółach, które potem mogą drastycznie wpłynąć na skuteczność na łowisku. Do detali, które robią różnicę, należą między innymi ciężarki wędkarskie. Odpowiednio dobrane odróżniają doświadczonego wędkarza, od amatora, który nie docenia kunsztu bardziej wytrawnych kolegów. To właśnie ciężarki, takie jak śruciny wędkarskie i gruntomierze wędkarskie pozwalają na dobre zbadanie terenu, a następnie precyzyjne operowanie przynętą lub spławikiem. W BigRiver.pl dobrze wiemy, jak dużą to robi różnice, więc w ofercie mamy bardzo wiele modeli ciężarków dopasowanych do różnych stylów łowienia, łowisk, a także preferencji wędkarzy.

Asortyment tego typu kompletujemy na bazie produktów firm, które na rynku są od wielu lat i cieszą się uznaniem klientów. Dzięki temu dostarczane przez nich modele ciężarków wędkarskich są dobrze dopasowane do zróżnicowanych potrzeb wędkarzy. Są to produkty sygnowane, takimi markami, jak Dragon, Jaxon, Fox, Dinsmores, Mikado, czy Drennan.

Ciężarki wędkarskie – zastosowanie

Funkcjonowanie na łowisku bez odpowiednie dobranych ciężarków wędkarskich jest możliwe, jednak bardzo nieefektywne. To właśnie ciężarki umożliwiają precyzyjne manewrowanie spławikiem i przynęta oraz sprawiają, że te, opadają pod powierzchnię wody. Dodatkową funkcję, jaką pełnią jest to, że umożliwiają wykonać nieco dalszy zarzut.

Wybierając ciężarki wędkarskie ma się do dyspozycji ich różne rodzaje. Mają one bardzo zróżnicowane kształty, w zależności od tego, do jakiego łowiska są dedykowane. Mogą być kuliste lub podłużne. Występują też w bardzo różnych rozmiarach i wagach. W naszej ofercie znajdzie się bardzo wiele modeli, które spełnią oczekiwania wszystkich wędkarzy.

Wybierając odpowiedni ciężarek wędkarski dla siebie, należy zwrócić uwagę na takie kwestie, jak głębokość łowiska, wyporność spławika, czy też nurt wody. Trzeba też pamiętać, że każdy rodzaj ciężarka nieco inaczej zachowuje się w wodzie, co trzeba uwzględnić. Często też wykorzystuje się śruciny wędkarskie, które również mamy w swojej ofercie. Zakłada się je na żyłce, dociążając ją. Wszystkie ciężarki i śruciny z naszej oferty są tak zaprojektowane i wykonane, by optymalnie spełniać swoje funkcje. Mają więc kształty sprawdzone przez lata, przez doświadczonych wędkarzy.

Gruntomierze wędkarskie – jak ręcznie mapuje się dno?

Dostępne u nas gruntomierze wędkarskie są niezwykle praktyczne i pozwalają na szybkie sprawdzenie, jak wygląda dno. Dzięki temu można zdecydować, czy dane miejsce nadaje się do połowu, czy lepiej udać się gdzie indziej, bo w tym miejscu zanęcenie i tak raczej się nie uda, a czekanie na rybę będzie próżne.