Filtruj według

Cena
Średnica [mm]
więcej... mniej
Oczko/Rozmiar:
więcej... mniej
Filtr

Przelotki do wedek

Jest 152 produktów.

Przelotki wędkarskie

Wybranie wędki to dopiero pierwszy etap podczas kompletowania sprzętu wędkarskiego. Następnie trzeba jeszcze dobrać do niej odpowiedni osprzęt taki jak, chociażby przelotki wędkarskie. Jest to niezwykle istotny element całego zestawu, gdyż bez dobrze dobranych przelotek sprawne zarzucanie, czy holowanie ryby będzie niewygodne lub wręcz niemożliwe. Dzięki bardzo wielu modelom przelotek dostępnych w naszym sklepie, każdy wędkarz z łatwością znajdzie wersję, która spełnia jego oczekiwania i pasuje do stylu łowienia, który uprawia.

Wiemy, jak bardzo newralgicznym sprzętem są przelotki dla wędkarzy, dlatego też dysponujemy jedynie produktami pochodzącymi od marek gwarantujących niezawodność. Są to firmy, które w środowisku wędkarzy cieszą się poważaniem, takie jak na przykład Jaxon.

Przelotki wędkarskie – które modele wybrać?

Od przelotki wędkarskiej zależy przede wszystkim komfort i efektywność holowania ryby. Nawet gdy posiada się dobrze dobrany kołowrotek, źle zamontowane lub źle dobrane przelotki mogą zniweczyć starania wędkarza dysponującego bardzo dobrym sprzętem. Przelotki dla wędkarzy nie powinny przeszkadzać, a żyłka powinna poruszać się po nich swobodnie, nawet podczas akcji.

Chcąc, by tak się stało, trzeba je przede wszystkim dobrze dobrać, patrząc przez pryzmat tego, jaki rodzaj wędki się posiada, a także, na jakie gatunki ryb się oczekuje. Ponadto należy wyposażyć się w zwykłe przelotki, a także przelotki szczytowe.

Jaki rozmiar przelotki wybrać?

Bardzo istotne jest to, by dobrać odpowiedni rozmiar przelotek. Bez tego żyłka może zachowywać się dziwnie. Doświadczeni wędkarze mają już wyrobione swoje preferencje na temat tego, jaki rozmiar przelotek jest dla nich najbardziej odpowiedni. Trzeba to dobrać również pod kątem posiadanego kołowrotka. Początkującym wędkarzom poleca się zaopatrywać w nieco mniejsze przelotki. Nie należy też zapominać, by założyć je na wędzisko w odpowiedniej ilości. Nie może być ich ani za mało, ani zbyt dużo. Jest to bardzo istotne z punktu widzenia płynnego holowania ryby i zarzucania.

W naszym sklepie może znaleźć bardzo szeroką gamę modeli przelotek wędkarskich. Najmniejsze z nich mają rozmiar 4, a największe nawet 30. Ich średnica wynosi od 1 do 5.5, więc każdy z wędkarzy, niezależnie od stylu łowienia, czy posiadanego wędziska, może u nas zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt. Wszystkie przelotki dla wędkarzy z naszego sklepu pochodzą od producentów, którzy zapewniają nie tylko precyzyjne wykonanie przelotek, ale też wykorzystanie odpowiednio trwałych i lekkich materiałów gwarantujących komfort na łowisku.