Filtruj według

Kategorie
Cena
Producenci
Filtr

Żyłki i plecionki wędkarskie

Jest 686 produktów.

Żyłki i plecionki wędkarskie

Udając się na łowisko, poza odpowiednim typem wędki, trzeba jeszcze dobrać newralgiczny element, jakim są żyłki i plecionki wędkarskie. Wędkarze z dużym doświadczeniem zwracają uwagę na to, że wybór odpowiedniej wersji żyłki lub plecionki jest wręcz kluczowy, gdyż jeśli wybierze się nieadekwatny wariant do gatunku łowionych ryb lub stylu łowienia, nawet wysokie umiejętności i gęsto zarybiony akwen nie pomogą w zwiększeniu efektywności. W BigRiver.pl zapewniamy szeroki wachlarz żyłek i plecionek do różnego rodzaju wędek, w tym gruntowych i spinningowych. Poszczególne produkty zdecydowanie różnią się parametrami, by każdy z wędkarzy mógł dobrać taki, który wpisuje się w jego styl łowienia.

Wiemy, że żyłki i plecionki na ryby są dość delikatne, więc w przypadku tego typu produktów nie ma miejsca na kompromisy w jakości. Dlatego też w naszym sklepie bazujemy na renomowanych markach, które gwarantują jakość na poziomie satysfakcjonującym nawet najbardziej zaawansowanych i wymagających wędkarzy. Są to takie marki, jak Mikado, Jaxon, DAM, Shimano, czy Dragon. Powyższych firm wędkarzom nie trzeba przedstawiać, gdyż te nazwy mówią same za siebie.

Żyłka czy plecionka? Co wybrać?

Wybierając osprzęt tego typu, wędkarz ma dwie możliwości. Może zdecydować się na elastyczne żyłki dla wędkarzy lub nieco mniej elastyczne i bardziej wytrzymałe plecionki wędkarskie. Z naszej oferty wędkarze mogą wybrać obydwa rodzaje, gdyż proponujemy takie produkty jak:
- żyłki,
- plecionki,
- sznury muchowe,
- linki strzałowe,
- fluorocarbon.

Jak widać, w naszym asortymencie znajduje się całe spektrum produktów, które są powszechnie wykorzystywane na łowiskach. We wszystkich kategoriach znajduje się wiele różniących się od siebie modeli, które odznaczają się nieco odmiennymi parametrami, by można było idealnie dobrać żyłkę lub plecionkę do konkretnego gatunku i wielkości ryb, a także stylu łowienia, czy też typu łowiska.

Wybór pomiędzy żyłką a plecionką jest dość trudny. Przede wszystkim żyłka jest mniej wytrzymała więc wykorzystując ją, jest większe prawdopodobieństwo, że się zerwie. To nie jest jednak wada, tylko cecha, gdyż jest to warunkowane większym poziomem elastyczności, co w przypadku niektórych stylów łowienia jest korzystniejsze. Ponadto są wędkarze, którzy wolą żyłki dla wędkarzy, zamiast bardziej sztywnych plecionek. Niewątpliwie żyłki też są tańsze, co może być zaletą.

Plecionki wędkarskie charakteryzują się zaś dużo większą wytrzymałością. Dotyczy to zarówno uszkodzeń mechanicznych, jak i odporności na warunki pogodowe. Tego typu wybór to zdecydowanie większa żywotność sprzętu, co poniekąd niweluje wyższą cenę. Trzeba jednak zastanowić się, czy jest to wybór odpowiedni dla konkretnego wędkarza. Plecionki są dobre na przykład do spinningu.

Żyłki i plecionki wędkarskie – u nas dostępne w różnych grubościach

Zaopatrując się w naszym sklepie, można bez problemu znaleźć szerokie spektrum modeli, które charakteryzują się różną długością szpuli, jak i zróżnicowaną średnicą. Najcieńsze modele mają nawet kilkunastokrotnie mniejszą średnicę od najgrubszych, co pozwala swobodnie dobrać sprzęt do każdego rodzaju ryb.