Filtruj według

Cena
Producenci
Ilość łożysk
Filtr

Kołowrotki karpiowe

Jest 68 produktów.

Kołowrotki Karpiowe

Doświadczeni wędkarze nie zaprzeczą, że znaczna część sukcesu na łowisku zależy od dobrania odpowiednie rodzaju osprzętu do wędki, który zaś będzie dobrany pod kątem łowionych ryb. W ofercie naszego sklepu mamy kołowrotki karpiowe, które pozwalają na łowienie nawet bardzo dużych i silnych okazów. Łowienie karpia jest dość trudne, gdyż są to ryby specyficzne i wymagające od wędkarza znacznych umiejętności i doświadczenia.

W naszym asortymencie mamy profesjonalne kołowrotki karpiowe pochodzące od najbardziej renomowanych firm na rynku. Są to kołowrotki karpiowe Daiwa, a także Shimano, Okuma, Mikado i inne. Tych firm nie trzeba nikomu przedstawiać, gdyż są gwarancją najwyższej możliwej jakości.

Kołowrotki karpiowe – czym różnią się od innych?

Różnica pomiędzy profesjonalnymi kołowrotkami karpiowymi a innymi kołowrotkami jest taka, że te przeznaczone karpia są zdecydowanie bardziej masywne. To sprawia, że są solidniejsze i pozwalają na swobodne holowanie większych i agresywnych ryb. Niektóre z modeli dostępnych w naszym sklepie, takie jak kołowrotki karpiowe Shimano są też wyposażone w tak zwany wolny bieg. Wolny bieg szpuli jest to specyficzna konstrukcja, która w przypadku połowu tej ryby okazuje się bardzo praktyczna. Pozwala bowiem odstawić wędkę na podpórce, a w przypadku brania, silna ryba nie wciągnie wędki do wody, gdyż kołowrotek zacznie się płynnie kręcić, dając czas wędkarzowi na odpowiednią reakcję. Tego typu dodatkowe sprzęgło jest wygodne podczas długotrwałych połowów.

Tego typu kołowrotki karpiowe umożliwiają też założenie dłuższej żyłki, co z kolei pozwala na holowanie bardzo dużych okazów. Zaopatrując się w naszym sklepie, klienci mają pewność, że kupują sprzęt bardzo dobrze wyselekcjonowany.

Profesjonalne kołowrotki karpiowe o dużej wytrzymałości

Producenci sprzętu wędkarskiego dobrze wiedzą, że kołowrotki karpiowe muszą być bardzo solidne. Dlatego też produkty z naszego sklepu z tej kategorii są starannie wyselekcjonowane, by spełnić wymagania najbardziej zaawansowanych wędkarzy. Wszystkie kołowrotki z BigRiver.pl wykonane są z najwyższej klasy materiałów, a ich budowa jest tak przemyślana, by jak najlepiej sprawdzić się w trudnych warunkach podczas holowania ciężkich ryb. Szczegółowe parametry techniczne każdego z modeli dostępnego w naszym sklepie są zawarte w opisach produktów. Warto zwrócić na nie uwagę przed dokonaniem zakupu, by odpowiednio dobrać kołowrotek pod kątem swoich preferencji, a także dopasować go do posiadanej wędki. Szeroka oferta naszego sklepu sprawi, że każdy fan wędkarstwa znajdzie u nas coś dla siebie. Interesują Cię kołowrotki marki Daiwa? Zobacz również: pełna lista produktów marki Daiwa.

Kołowrotek z wolnym biegiem - idealny do połowu karpia

Kołowrotki karpiowe z wolnym biegiem to jeden z bestsellerów w naszym sklepie wędkarskim. Ze względu na popularność tej ryby w Polsce, również kołowrotki wędkarskie wykorzystywane do jej połowu cieszą się dużą popularnością. Chociaż kołowrotki są idealne właśnie do połowu karpia, z jego pomocą złapie się również inna ryba, jak np. amur. Wykonane z wytrzymałych materiałów pozwalają oddawać daleki rzut. Wybierając solidny karpiowy kołowrotek, należy zwrócić uwagę na pojemność szpuli, a także, jaka jest w nim zamontowana szpula. Może się w nim znajdować stała szpula kołowrotka lub long cast