Filtruj według

Kategorie
Cena
Producenci
Filtr

Haczyki, kotwiczki, główki jigowe

Jest 1254 produktów.

Haczyki, kotwiczki, główki jugowe wędkarskie

Kompletując osprzęt wędkarski, trzeba zwrócić uwagę na wszystkie elementy, nawet te, które pozornie są mało istotne. Odpowiednio dobrane haczyki wędkarskie to warunek, by móc cieszyć się na łowisku skutecznością. W BigRiver.pl dobrze wiemy, że takie szczegóły robią różnice, więc w asortymencie mamy dostępne szerokie spektrum rodzajów haczyków wędkarskich, by każdy mógł dobrać je indywidualnie pod kątem własnych potrzeb. Na rynku istnieje wiele rodzajów haczyków, a doświadczeni wędkarze zalecają, by rzetelnie skupić się nad ich wyborem.

W naszym sklepie proponujemy Państwu jedynie haczyki wędkarskie pochodzące od firm, które cieszą się dobrymi opiniami wśród wędkarzy. Są to produkty, takich firm, jak Red Maggot, Black Cat, Dragon, Jaxon, czy Kamatsu.

Haczyki wędkarskie – jak wybrać?

Wybierając kotwiczki wędkarskie trzeba zwrócić uwagę na kilka podstawowych parametrów. W pierwszej kolejności należy dobrać rodzaj haczyka do typu łowiska, na którym się łowi. W zależności od tego, czy będzie to akwen z wodą stojącą, czy płynącą, oraz tego, jaki będzie jej nurt, trzeba wybrać nieco odmienny kształt haczyka. Jest to niezwykle istotne i wpływa na późniejszą efektywność podczas połowu.

Następnie trzeba wybrać taki haczyk, który będzie dobrze pasował do używanej przynęty. W przeciwnym razie haczyk może się okazać za duży, a to sprawi, że ryba go ominie. Jeśli zaś będzie za mały, może okazać się, że holowanie ryby się nie powiedzie. W asortymencie mamy haczyki wędkarskie w wielu wielkościach i kształtach, przez co można wybrać takie, które będą odpowiednie do konkretnego łowiska, wielkości łowionych ryb, a także przynęty.

Główki Jigowe wędkarskie – co to?

W sprzedaży nie może też zabraknąć główek jigowych wędkarskich. Są to elementy wykorzystywane do zbrojenia przynęt, pełniące rolę połączenia haka z obciążeniem. W BigRiver.pl mamy bardzo wiele takich główek, by móc dopasować je do każdego rodzaju przynęty, na czym warto się skupić, by później na łowisku nie mieć kłopotów.

Na co jeszcze zwrócić uwagę kupując kotwiczki wędkarskie?

Zaopatrując się w haczyki do łowienia, trzeba też zwrócić uwagę na to, by były one wykonane z odpowiednio solidnych materiałów. Renomowane firmy często wykorzystują do tego teflon. Taki haczyk musi być dość cienki, ale jednocześnie charakteryzować się dużą twardością, by nie wygiął się podczas holowania ryby. Znając łowisko i gatunek ryb, które będzie się łowić, warto też zastanowić się nad kształtem haczyka, jaki będzie optymalny.