Filtruj według

Cena
Producenci
Filtr

Żyłki wędkarskie

Jest 377 produktów.

Żyłki wędkarskie

Jednym z istotniejszych elementów wyposażenia wędkarza są żyłki wędkarskie. Jest to newralgiczny element, który nie może zawieść w kluczowym momencie, gdyż jeśli coś pójdzie nie pomyśli wędkarza, to można łatwo stracić rybę. Dlatego też ważne, by zaopatrywać się tylko w żyłki pochodzące od sprawdzonych dostawców, a także dobrze je dobrać pod kątem tego, jakie gatunki ryb się łowi, a także na jakim łowisku.

W BigRiver.pl wiemy z doświadczenia, że żyłki na ryby muszą być bardzo solidne. Dlatego też wszystkie z dziesiątek rodzajów żyłek pochodzą od uznanych w branży producentów, takich jak Jaxon, Mikado, Dragon, Trabucco, czy Drennan. Są to marki gwarantujące najwyższą jakość i wytrzymałość żyłki wędkarskiej.

Żyłki wędkarskie – na jakie parametry zwrócić uwagę?

Wybierając żyłki na ryby, należy zwrócić uwagę na różne parametry. Przede wszystkim trzeba uwzględnić to, jakie ryby chce się łowić. Gabaryty ryby warunkują, jak solidna i gruba żyłka będzie potrzebna. Wpływa na to również styl łowienia, który jest bardzo istotny, zwłaszcza na niektórych łowiskach, które wymagają naprawdę solidnych żyłek. W ofercie naszego sklepu można znaleźć żyłki wędkarskie o bardzo zróżnicowanych średnicach. Najmniejsze z nich mają 0.06 mm średnicy, podczas gdy największe aż 20 mm, co czyni je bardzo odpornymi. W ofercie mamy też wszystkie pośrednie rozmiary, więc każdy z wędkarzy niezależnie od tego, czego potrzebuje, wybierze u nas odpowiedni produkt.

W asortymencie mamy też bardzo zróżnicowane pod względem wielkości opakowania. Są to żyłki o długości 25 m, a także duże opakowania żyłek mające aż 5000 m żyłki. Jak widać, nasza oferta jest dostosowana do potrzeb nie tylko rekreacyjnych, ale też zawodowych wędkarzy.

Rodzaj żyłki wędkarskiej, a łowisko

Wybierając się na ryby, warto dobrze wiedzieć, jak wygląda akwen, w którym będzie się łowiło. W zależności od tego trzeba dobrać grubość żyłki. Jeśli dno jest gęsto porośnięte i istnieje duże ryzyko, że żyłka może się w coś zaplątać, warto wybrać nieco grubsze wersje. Ponadto trzeba pamiętać, że na łowiskach często żerują różne gatunki ryb. Jeśli wśród mniejszych okazów są również te nieco większe, żyłka powinna być odpowiednio dopasowana. Ze zbyt cienką i delikatną żyłką będą potrafili sobie poradzić tylko najwytrawniejsi wędkarze, gdy uda się sprowokować do ataku duży okaz. Mniej doświadczony wędkarz będzie się wtedy musiał liczyć z zerwaną żyłką. Na szczęście wybór jest u nas bardzo szeroki, więc można zaopatrzyć się w żyłki na ryby o różnych grubościach.