Filtruj według

Cena
Producenci
Filtr

Plecionki wędkarskie

Jest 239 produktów.

Plecionki wędkarskie

Podczas kompletowania akcesoriów wędkarskich nie sposób zapomnieć o jednym z kluczowych elementów zestawu, jakim są plecionki wędkarskie. To właśnie plecionki stanowią newralgiczny element, który nie może zawieść, gdy uda się sprowokować rybę do połknięcia haczyka. Same plecionki to alternatywa dla klasycznej żyłki. Plecionki charakteryzują się nieco odmiennymi parametrami i w niektórych sytuacjach sprawdzą się nieco lepiej niż żyłka. W BigRiver.pl zaopatrujemy wędkarzy w niezbędny sprzęt każdego typu, więc w ofercie mamy zarówno żyłki, jak i wysokiej klasy plecionki na ryby.

Wszystkie z plecionek z naszego asortymentu pochodzą od uznanych na rynku producentów sprzętu wędkarskiego, takich jak Mikado, Dam, Jaxon, Shimano, Dragon, Berkley, czy Daiwa. Powyższych marek nie trzeba przedstawiać żadnemu z doświadczonych wędkarzy, którzy jednoznacznie utożsamiają je z najwyższą jakością i wysokim poziomem wytrzymałości plecionek.

Plecionki wędkarskie – czym różnią się od klasycznej żyłki?

Plecionka wędkarska różni się od żyłki głównie materiałem, z którego jest zrobiona, a także sposobem. Żyłka to jednolita linka, podczas gdy plecionki składają się z wielu skręconych ze sobą linek. Taka budowa sprawia, że są one o wiele bardziej wytrzymałe od żyłek. Różni producenci wykorzystują do ich produkcji różne materiały, ale zazwyczaj są dostępne w różnych kolorach, a także z różnym poziomem wytrzymałości. Na samą wytrzymałość mierzoną udźwigiem wpływa głównie przekrój. W naszej ofercie znajdują się plecionki o różnych średnicach zaczynających się od 0.06 mm, a kończących na 1 mm. Mamy też różne opakowania. Najmniejsze z nich zaczynają się do 10 m bieżących plecionki, a największe kończą nawet na kilku tysiącach. Jak widać, u nas zaopatrzyć się może każdy wędkarz – amator i hobbysta, jak i zawodowiec.

Na co zwrócić uwagę kupując plecionki na ryby?

Zaopatrując się w plecionki wędkarskie, należy zwrócić uwagę na kilka aspektów. Są to między innymi grubość przekroju, którą należy dobrać do gatunku łowionych ryb. Plecionki często wykorzystuje się do połowu ryb drapieżnych ze względu na wysoką wytrzymałość. Trzeba jednak pamiętać o tym, by uwzględnić też optymalną grubość plecionki. Następnie warto zwrócić uwagę, jak duża jest wytrzymałość danej plecionki, co często można sprawdzić w specyfikacji technicznej, a także jej konstrukcja. Niektóre z plecionek mają bowiem dodatkowe wzmocnienia.