Filtruj według

Cena
Długość [cm]
Maksymalna masa wyrzutu [g]
Waga [g]
0, g 0, g
Producenci
Filtr

Wędki feedery i pickery

Jest 92 produktów.

Feedery i pickery

Wędkarze przez lata wypracowali bardzo zróżnicowane style łowienia, do których wykorzystuje się specjalnie zaprojektowane wędki. Jednym z powszechnie wykorzystywanych typów są feedery i pickery. Są one przeznaczone do łowienia na głębokich jeziorach, w nurtach rzek, a także w zarośniętych zbiornikach. Feeder i picker różnią się jednak diametralnie i przeznaczone są do połowu na nieco innych rodzajach zbiorników, choć sam proces łowienia wygląda podobnie. W ofercie BigRiver.pl proponujemy Państwu szeroki wachlarz asortymentu, których pozwala dobrać zarówno pickery, jak i feedery w odpowiadającym wariancie.

Na bazie wielu lat doświadczenia wiemy, że niezwykle istotna dla wędkarzy jest jakość sprzętu, o co dbamy w pierwszej kolejności. Dlatego też wędki feedery i pickery są dostępne u nas tylko w wersjach pochodzących od najbardziej uznanych na rynku producentów sprzętu wędkarskiego, takich jak Jaxon, Mikado, Daiwa, Robinson, Browning, czy DAM. Nasz sprzęt jest więc dostosowany do potrzeb najbardziej wymagających wędkarzy, ale odpowiednie modele znajdą też osoby początkujące.

Feedery i pickery – czym się różnią?

Wędki feeder przeznaczone są do łowienia na głębokich jeziorach lub w rzekach o stosunkowo dużym nurcie. Można za ich pomocą łowić spore okazy nawet przy bardzo silnym nurcie, nawet jeśli są to gatunki drapieżne. Nadają się między innymi do połowu metoda gruntową. Feedery wykorzystuje się też na zbiornikach zaporowych. Trzeba jednak pamiętać, by dobrze dobrać szczytówkę do danego łowiska, gdyż jest to kluczowe podczas połowu tego typu wędką. Standardowy feeder ma długość od 3,3 do 4,5 metra, a w naszej ofercie znajdują się modele o wszystkich powszechnie stosowanych długościach.

Wędki pickery są zaś nieco krótsze. Mają zazwyczaj od 2,4 do 3,3 metra. Tego typu warianty również można u nas nabyć. Są one dedykowane do mniejszych ryb, a przede wszystkim do innego typu łowisk. Wędki picker w przeciwieństwie do wędek feeder przeznaczone są do łowisk o spokojnym nurcie lub łowisk z porośniętymi dnami, takich jak stawy lub starorzecza.

Wędki typu feeder i picker, które spełnią potrzeby

W BigRiver.pl wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom wszystkich typów klientów. Mamy więc w ofercie wędki tego typu zarówno w najkrótszych, jak i najdłuższych, oraz pośrednich wersjach. Są one dostępne w przeróżnych wariantach, jeśli chodzi o ciężar. Ponadto proponujemy Państwu kompleksowy osprzęt do wędek, taki jak kołowrotki, żyłki, czy inne akcesoria dla wędkarzy.