Fluorocarbon i Mono

Jest 47 produktów.
Aktywne filtry

Fluorocarbon

Producenci sprzętu wędkarskiego wprowadzili na rynek bardzo ciekawy rodzaj żyłki, jaką są żyłki fluorocarbon. Jest to odpowiedź na potrzeby doświadczonych wędkarzy, którzy potrzebowali niewidocznych dla ryb i wytrzymałych żyłek, które by były łatwe w użytkowaniu. Wersje z fluorocarbonu mają zdecydowanie odmienne parametry niż klasyczne żyłki wędkarskie lub alternatywnie stosowane plecionki. W naszej ofercie poza klasycznymi żyłkami i plecionkami, mamy też różne żyłki fluorocarbonowe o zróżnicowanych średnicach. W BigRiver.pl stawiamy na produkty najwyższej jakości, więc wszystkie z żyłek z fluorocarbonu, które można u nas nabyć, pochodzą od renomowanych marek, takich jak Mikado, Drennan, Daiwa, czy Savage Gear, które wędkarzom jednoznacznie kojarzą się z wysoka jakością produktów.

Żyłki fluorocarbon – czym różnią się od zwykłych żyłek?

Żyłki wykonane z fluorocarbonu mają zupełnie inną budowę niż zwykłe żyłki. Przede wszystkim wykonane są po części z włókna węglowego, które charakteryzuje się bardzo wysokim poziomem wytrzymałości. Tego typu żyłki są więc dostosowane do wytrzymywania o wiele większych przeciążeń niż zwykłe żyłki o analogicznym przekroju. Można je więc z powodzeniem wykorzystać do połowu dużych okazów, takich gatunków ryb, jak sum, amur, karp, a nawet sandacz, czy szczupak. Fluorocarbon jest na tyle mocny, że jeśli żyłka ulegnie zaplątaniu, trudno ją będzie zerwać, więc czasem niezbędne będzie wręcz jej odcięcie, co świadczy o tym, jak jest solidna.

Istotną cechą tego typu żyłek jest również to, że są całkowicie nierozciągliwe, co sprawia, że nie skurczą się w wodzie, ani nią nie nasiąkną. Ponadto się nie naprężają. Jednocześnie odznaczają się bardzo wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne i wszelkiego rodzaju obtarcia. Jeśli nie zostaną zerwane, to można ich z powodzeniem używać przez kilka sezonów.

W ofercie naszego sklepu znajdują się żyłki fluorocarbonowe o średnicach od 0.12 mm aż do przeszło 1 mm. Ponadto mamy w ofercie różne szpule, jeśli chodzi o wielkość. Zarówno małe o długości 10 m, jak i kilkukrotnie większe przekraczające kilkadziesiąt metrów bieżących. Jak widać, odpowiednie zaopatrzenie znajdzie u nas każdy wędkarz, niezależnie od potrzeb.

Widoczność żyłki fluorocarbonowej

Kolejną specyficzną cechą żyłek fluorocarbonowych jest to, że są niewidoczne dla ryby. Nie odbijają one światła, więc ryba nie ma szans na zobaczenie żyłki, co jest z resztą bardzo trudne nawet dla wędkarza.

close
Newsletter
Darmowa dostawa!
Zapisz się do newslettera, a my wyślemy Ci kod na darmową dostawę!
Zapisz się
Pamiętaj, zawsze możesz się wypisać.