Filtruj według

Cena
Producenci
Filtr

Materiały na przypony

Jest 53 produktów.

Akcesoria wędkarskie na przypony

Skuteczność wędkarza zależy między innymi od prawidłowo dobranej wędki, ale także od akcesoriów do niej. Niesamowicie ważnym elementem są akcesoria wędkarskie na przypony. To od nich zależy to, czy wędkarzowi uda się utrzymać przynętę, czy zostanie ona zerwana przez rybę. Wpływa to więc na samą akcję i holowanie ryby, a także na możliwości wędkarza. Przypony trzeba dobrać pod kątem tego, jakie ryby się łowi, oraz na jakim łowisku. W BigRiver.pl dobrze wiemy, czego w tym zakresie potrzebują wędkarze, więc w ofercie mamy bardzo wiele akcesoriów tego typu.

Akcesoria na przypony dla wędkarzy to dość newralgiczny element, więc nie ma tu miejsca na niską jakość produktu. Dlatego też w naszym asortymencie klienci znajdą jedynie produkty renomowanych marek, takich jak Mikado, Jaxon, Prologic, czy Daiwa. Są one gwarancją wysokiej jakości i przede wszystkim wytrzymałości, która w tym przypadku jest kluczowa.

Akcesoria wędkarskie na przypony – co jest niezbędne wędkarzowi?

Przypony są na łowisku wręcz niezbędne i trudno się bez nich obyć. Improwizowanie w tej kwestii nie popłaca i zazwyczaj kończy się regularnym zrywaniem żyłki lub odstraszaniem ryby. Prawidłowo założone przypony nie pozwolą nawet drapieżnej rybie zerwać się z haczyka ani przeciąć żyłki. Trzeba jednak umiejętnie dobrać przypony, które muszą być wykonane z dobrze dobranego materiału pod kątem tego, jakie ryby chce się łowić. Ponadto odpowiednie przypony sprawiają, że przynęta porusza się naturalnie, a sama żyłka lub plecionka nie rzuca się aż tak bardzo w oczy. W ofercie mamy nie tylko plecionki przyponowe różnych rodzajów, ale także akcesoria do nich, takie jak zawijadełka wędkarskie, które zdecydowanie ułatwiają funkcjonowanie na łowisku.

Jakie przypony wybrać?

Wybieraniu materiału przyponowego trzeba poświęcić stosunkowo dużo uwagi. Jest to bowiem kluczowe i wpłynie na późniejszą efektywność na łowisku. Producenci wykonują przypony z różnych materiałów, z których każdy jest odpowiedni do różnego gatunku ryb i pod tym kątem trzeba je wybierać. Mogą to być przypony fluorocarbonowe, wolframowe, stalowe lub tytanowe. Każdy typ charakteryzuje się zupełnie odmiennymi parametrami. Do największych gatunków drapieżnych ryb zaleca się stosowanie najbardziej wytrzymałych materiałów, gdyż w przeciwnym razie ryba bez problemu przetnie żyłkę.

W naszym sklepie dostępne są wszystkie niezbędne akcesoria na przypony wędkarskie, a także materiały przyponowe we wszystkich wariantach, które stosuje się powszechnie na łowiskach.