Filtruj według

Cena
Producenci
Filtr

Sznury muchowe

Jest 1 produkt.

Wędkarskie sznury muchowe

Jedną z bardzo popularnych metod łowienia jest wędkarstwo muchowe. Wykorzystuje się w nim specjalne wędziska, czyli wędki muchowe, a także cały dedykowany osprzęt, a w tym wędkarskie sznury muchowe. Są one nieco inaczej skonstruowane, niż żyłka lub plecionka, gdyż ten styl łowienia wymaga zupełnie innych parametrów. Przede wszystkim sznury tego typu muszą być solidne i wytrzymałe, a także pozwalać wędkarzowi odpowiednio manipulować zestawem. W naszej ofercie można znaleźć różne rodzaje sznurów muchowych, które są powszechnie używane na łowiskach, więc niezależnie od stylu łowienia muchowego i preferencji, każdy wędkarz znajdzie odpowiednie sznury.

W BigRiver.pl dobrze wiemy, że sznury muchowe na ryby to newralgiczny element, który nie może zawieść, gdy ryba pojawi się na haczyku. Dlatego też wszystkie z produktów z naszej oferty pochodzą od takich firm, jak Ego Fishing, czy Jaxon, które zapewniają jakość i trwałość na najwyższym poziomie.

Sznury muchowe na ryby – czym różnią się od żyłki i plecionki?

Zazwyczaj wędkarskie sznury muchowe są wykonywane z zupełnie innych materiałów niż klasyczne żyłki. Wiąże się to z faktem, że muszą być dopasowane do odmiennego stylu użytkowania. Sznury mają średnicę od 0,5 do 2,0 mm. Są splecioną wiązką wielu włókien, które muszą być wytrzymałe i w większości wariantów są jeszcze okryte dodatkową osłoną, która zwiększa ich wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, a także przetarcia.

Istnieją różne style łowienia muchowego. Zawsze elementem wspólnym jest jednak dalekie zarzucanie sznura w jedno miejsce, a następnie holowanie za sobą muchy. To warunkuje istnienie różnego rodzaju sznurów muchowych.

Różne rodzaje sznurów muchowych na ryby

Sznury muchowe na ryby mogą występować w różnych wariantach. Najbardziej powszechne są wersje nietonące. Są one tak zaprojektowane, by były na tyle lekkie, że nie będą opadały na dno. Unoszą się na powierzchni wody, gdy wędkarz holuje przynętę za sobą. Na rynku dostępne są jednak podobne wersje sznurów, jednak z końcówką, która tonie, co nieco zmienia ten styl łowienia. Coraz powszechniejsze stają się jednak sznury, które są całkowicie zatapialne. Takie wykorzystuje się do przynęt imitujących owady naturalnie występujące w akwenach. W naszej ofercie znajdują się różne wersje sznurów muchowych, by każdy z wędkarzy mógł swobodnie wybrać odpowiedni dla siebie wariant na podstawie swoich preferencji.