https://www.youtube.com/embed/0Qh4phglelA?si=Mb4We1BZLX5lwMPG

Całość obejrzysz poniżej:

Zbrojenie przynęt może wydawać się proste. Prawidłowe przygotowanie zachęty to podstawa w takcie każdego wypadu na połów drapieżników. Duża część wędkarzy, zwłaszcza tych początkujących, nie zwraca uwagi na szczegóły podczas zbrojenia przynęty. Tymczasem prawidłowe przygotowanie wabika dla ryby wpływa na skuteczność połowu oraz liczbę zacięć. Wszyscy miłośnicy metody spinningowej z pewnością wiedzą, co to są główki jigowe. Zapewne uważasz, że zakładanie główek jigowych jest banalnie proste, ale czy na pewno? Jeśli chcesz zwiększyć ilość skutecznych połowów, to zapoznaj się z naszym poradnikiem.

Jak zakładać główki jigowe — instruktaż krok po kroku

Każdy pasjonat wędkarstwa chce zwiększyć liczbę złowionych ryb. Możesz nie zdawać sobie sprawy, jak ważna jest precyzja w zbrojeniu przynęty. Ponadto wybór odpowiedniego sprzętu i znajomość jego zastosowania to równie istotny element w przeławianiu rzek. Dlatego warto, abyś wiedział jak zakładać główki jigowe, które są świetnym zastosowaniem zwłaszcza dla spinningowców.

Krok 1: Przygotuj gumową przynętę oraz hak z główką jigową.

"

Krok 2: Precyzyjnie wymierz miejsce. Pamiętaj, że główka jigowa powinna nieco wystawać poza pyszczek przynęty.

"

Krok 3: Następnie wykonaj lekkie nakłucie w miejscu, gdzie ma wyjść haczyk.

"

Krok 4: Wbij haczyk od strony pyszczka przynęty, przeciągnij go przez całą gumę, aż do miejsca nacięcia.

"

Krok 5: Dopasuj haczyk tak, aby bardzo mocno wystawał ponad przynętę. To zwiększy liczbę zacięć.

"

Pamiętaj o prawidłowym ustawieniu wbitego haka z główką jigową. Odstęp od grzbietu zachęty i wystającego haczyka powinien być dość duży. Niestety większość wędkarzy nie zwraca na to uwagi, a kluczem do schwytania wymarzonego drapieżnika, leży właśnie w tym dopasowaniu.

Zakładanie główek jigowych - jaki sprzęt wybrać

Nasz poradnik to pierwszy krok do poprawnego łowienia ryb. Już wiesz jak szybko założyć główkę jigową, tera przyszła pora na dopasowanie odpowiedniego sprzętu, który skutecznie pomorze Ci w schwytaniu wymarzonej ryby. Do jednych z podstawowych elementów wędkarza można zaliczyć główki jigowe i czeburaszki. Jest to obciążenie, które wprowadza przynętę w atrakcyjny ruch.

Decydując się na wybór główek jigochwy podczas wędkowania, zwróć uwagę na odpowiednią wielkość haka do wielkości gumowej przynęty. Długość tego pierwszego nie powinna być zbyt krótka, ponieważ uniemożliwi zacięcie ryby. Co więcej, nie może być zbyt długa, gdyż unieruchomi ruch ogonka. Dlatego wybierz takie akcesoria wędkarskie, które będą idealnie dopasowane.

Baza wędkarskiej wiedzy

Jeśli tekst Ci się spodobał, koniecznie podziel się nim wśród znajomych. Ponadto zapraszam Cię do regularnego czytania naszego bloga, gdzie znajdziesz wiele przydatnych informacji o wędkowaniu. Co więcej, jeśli szukasz specjalistycznego sprzętu, to zajrzyj do naszego sklepu BigRiver.pl! Tam czeka na Ciebie szeroki asortyment m.in. haczyki wędkarskie, główki jigowe, wędki spinningowe, żyłki, plecionki i wiele więcej.