Całość obejrzysz poniżej:

Pstrąg to piękna i wyjątkowa ryba słodkowodna, która coraz częściej trafia na nasze stoły. Jego smak jest charakterystyczny i nie zawiera dużo tłuszczu. Pstrągowanie zyskuje swoich zwolenników. Jak wybrać przynętę na pstrąga, która będzie skuteczna? Z naszego poradnika dowiesz się, jakie są rodzaje przynęt dostępnych na rynku i które - naszym zdaniem - warto polecić każdemu wędkarzowi. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z naszymi poradami i wyboru najlepszych przynęt na BigRiver.pl!

Jakie przynęty na pstrąga są dostępne na rynku?

Z uwagi na spore zainteresowanie, producenci cały czas wypuszczają na rynek nowe wersje swoich przynęt, które są udoskonalane, aby jeszcze lepiej imitować małe rybki, larwy robaków, czy żabki. Nie są to jednak wszystkie możliwości - na rynku jest ich wiele, a sporo zależy nie tylko od zasobności portfela, ale przede wszystkim, od preferencji i ulubionych rozwiązań wędkarza. Omówimy te najbardziej popularne i chętnie wybierane przynęty, które podniosą jakość połowu.

Gumowe przynęty na pstrąga

Zdecydowanie największą popularnością cieszą się tak zwane gumy. Przynęty gumowe od Savage Gear czy Mikado to produkty znane wszystkim wędkarzom. Każda z nich wykonana jest w pieczołowity sposób z dbałością o najdrobniejszy szczegół, aby jak najbardziej imitowała naturalną przynętę. Pojawiają się prążki, przeguby, ruchome ogonki i niesamowite odcienie kolorystyczne. Każde z nich ma swoje unikalne zastosowanie i spełnia konkretne funkcje w trakcie połowu, podnosi skuteczność wabienia lub ułatwia obsługę przez wędkarza - zawsze warto w nie inwestować.   Wartym polecenia produktem są przynęty typu tanta – dostępne są naturalne, jaskrawe i białe. Z kolei przynęta typu fish up charakteryzuje się bardzo intensywnymi zapachami. Dostępne są na przykład przynęty krabowe, serowe, czosnkowe. Wszystkie dodatkową są bardzo intensywne i jaskrawe, co doskonale zwraca uwagę pstrągów. Hitem są różowe przynęty na pstrąga, które również cieszą oko. Warto dobrać do nich właściwe haczyki wędkarskie - najlepiej z zadziorkiem. Szeroki wybór haczyków znajdziesz zawsze na BigRiver.pl!   W naszym sklepie możesz kupić tzw. pupy, czyli inne gumy. Każda przynęta jest imitacją larwy robaka. Wiodącą marką jest FishUp, którą charakteryzuje przede wszystkim, wysoka jakość.Prążkowany odwłok montowany jest na haczyku. Taka przynęta na pstrąga, wymaga sporo pracy wędziskiem.   Producenci oferują dziś różne rozmiary gum i różne kształty oraz grubości. Zawsze warto zwrócić uwagę na marki takie, jak WestIn, czy Water King. Ich gumy same pracują i doskonale się układają. Przynęta WestIn jest wyjątkowo cienka i delikatna. Przeguby pracują, dzięki czemu przynęta unosi się i faluje. Popularnym produktem jest także żaba od Water King – dostępna wersja ciemna i przezroczysta z brokatem. Stosowanie przynęt gumowych wymaga inwencji i fantazji podczas łowienia. Często przydaje się doświadczenie, ponieważ, pstrągi trzeba zaciekawić przy pomocy przynęty i po prostu pobawić się wędką. Dobrze dobrana przynęta potrafi sama wykonać wiele z tej pracy za wędkarza lub przynajmniej ułatwić nęcenie.

Woblery

Kolejne przynęty na pstrąga, o których każdy wędkarz wiedzieć powinien to zdecydowanie woblery. Są to małe i bardzo lekkie przynęty sztuczne, które schodzą zwykle na głębokość 0,5 - 1 m, a maksymalnie mogą zejść na półtora metra. Woblery stanowią niezwykle piękne imitacje i są często poszukiwane przez miłośników łowienia pstrągów. Jak złowić pstrąga przy pomocy woblera? Na pewno wymaga to dużo czasu i sporo cierpliwości. Zwykle im więcej łowi się na danej wodzie, tym lepiej można ją poznać i poznać same ryby.

Obrotówki

Te małe przynęty na pstrąga ważą od 2 do gramów. Polecane rozmiary to 1 i 2. Obrotówki mają mniejszy rozmiar, ale ich masa pozostaje taka sama. Bardzo dużą popularnością cieszą się obrotówki marki Madey, które są pięknie i pieczołowicie wykonane. Występują w wielu kolorach i błyszczą się pod wodą, wabiąc ryby.

Wahadła

Wahadło, czyli błystki wahadłowe to przynęta, którą można po prostu położyć na dnie i podciągać. Taka praca wywołuje w ich przypadku najlepsze efekty. Występują w kolorystyce naturalnej i bardzo jaskrawej. Najpopularniejsza marka, która oferuje swoje produkty również u nas to Madey.

Koguty

Te przynęty wyglądają po prostu obłędnie. Producent zapewnia je w bardziej naturalnej kolorystyce i rezygnuje z jaskrawych barw.   Wiesz już jak wybrać przynętę na pstrąga. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wędkowaniu, zapraszamy do subskrypcji naszego kanału na Youtube! W naszym sklepie znajdziesz inne akcesoria, takie jak kotwice czy maty karpiowe. Z przyjemnością pomożemy Ci w złożeniu zamówienia.