Filtruj według

Cena
Producenci
Filtr

Kurtki wędkarskie

Jest 21 produktów.

Kurtki wędkarskie

Wędkarstwo jest sportem, które uprawia się właściwie w każdym okresie roku. Sezon trwa od stycznia do grudnia, więc wędkarze muszą dostosować do tego nie tylko sprzęt wędkarski, ale też odzież. Dostępne w naszym sklepie kurtki wędkarskie pozwalają na komfortowe łowienie o każdej porze roku, niezależnie od tego, czy na łowisku jest ładne słońce, czy też siarczysty mróz. Biorąc pod uwagę charakterystykę tego sportu, warto rzetelnie podejść do doboru odpowiedniej kurtki, zwłaszcza że na łowisku zazwyczaj spędza się bardzo wiele godzin, a warunki potrafią zaskoczyć.

W BigRiver.pl proponujemy Państwu produkty, takich marek, jak Dragon, Prologic, DAM, Westin, czy Savage Gear. Są to marki, których doświadczonym wędkarzom nie trzeba przedstawiać, gdyż jednoznacznie kojarzą się z najwyższą możliwą jakością.

Kurtki wędkarskie - jak dobrać kurtkę w zależności od sezonu?

Wybór odpowiedniej kurtki jest bardzo ważny głównie, jeśli chodzi o dopasowanie jej do warunków. Zazwyczaj okres jesienny i wiosenny charakteryzuje się mocnymi opadami deszczu i wiatrem. Kurtki odpowiednie dla takich warunków powinny mieć solidną membranę, która nie będzie łatwo przemakać. Warto też rozważyć zakup kurtki typu softshell, która jest bardzo lekka i funkcjonalna, a jednocześnie bardzo skutecznie chroni przed wiatrem i opadami. Kurtki dla wędkarzy na zimę powinno być jeszcze grubsze, gdyż często muszą sprostać dużym mrozom, na których wędkarze spędzają bardzo wiele godzin. W naszej ofercie znajdują się dziesiątki modeli kurtek, które przeznaczone są na każdy okres sezonu, więc każdy może zaopatrzyć się w wariant, który idealnie sprawdzi się w jego przypadku.

Grubość kurtki, a komfort termiczny

Dostępne u nas kurtki wędkarskie są tak zaprojektowane, by zapewniać, jak najwyższy poziom komfortu termicznego, przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiego poziomu wygody. Dobrze wiemy, że wędkarzom zależy nie tylko na tym, by było ciepło, ale tez na możliwości swobodnego wykonywania ruchów podczas zarzutów, czy holowania ryby. Tak też zaprojektowane są specjalistyczne kurtki dla wędkarzy. Mają one kroje, które są bardzo wygodne i nie krępują ruchów charakterystycznych dla użytkowania podczas łowienia ryb. Oznacza to, że producenci muszą używać odpowiednich materiałów, które zapewnią komfort termiczny, ale nie sprawią, że kurtki będą nazbyt grube. W naszym sklepie dbamy również o to, by każdy klient mógł dobrać odpowiedni rozmiar.