Filtruj według

Cena
Producenci
Filtr

Okulary wędkarskie

Jest 49 produktów.

Okulary wędkarskie

Wybierając się na ryby, należy pamiętać o najdrobniejszych szczegółach ekwipunku. Jednym z jego elementów są okulary wędkarskie, bez których niekiedy bardzo trudno poradzić sobie nad wodą. Biorąc pod uwagę, w jaki sposób promienie słoneczne odbijają się od tafli wody, bez okularów słonecznych nawet przy relatywnie niewielkim poziomie zachmurzenia łatwo zostać oślepionym. Czasem może to być wręcz niebezpieczne, gdyż nad wodą zawsze trzeba mieć pełną kontrolę sytuacji i przestrzeni.

W BigRiver.pl zapewniamy Państwu sprzęt pochodzący od najlepszych marek dobrze znanych doświadczonym wędkarzom, takich jak Jaxon, czy Dragon, a także Wiley X. Okulary dla wędkarzy tych producentów idealnie nadają się na łowisko, zapewniając komfort i bezpieczeństwo.

Okulary wędkarskie – czy polaryzacja jest konieczna?

Okulary słoneczne dla wędkarzy są tak zaprojektowane, by poradzić sobie z refleksami na wodzie. Są to zazwyczaj okulary polaryzacyjne, które działają w taki sposób, że zapewniają nie tylko przyciemnienie obrazu, ale też zwiększenie jego ostrości poprzez lepszą widoczność konturów. Zjawisko polaryzacji jest bardzo istotne, zwłaszcza, jeśli chodzi o poruszanie się na wodzie lub nad wodą. Bez tego trudno o komfortowe widzenie, szczególnie, kiedy jest się na łowisku przez wiele godzin.

Jaki kolor szkieł okularów wędkarskich będzie optymalny?

Większość szkieł polaryzacyjnych w okularach dla wędkarzy jest ciemna lub niebieska. Te barwy dobrze sprawdzają się nad wodą, choć nie zawsze będą idealne. Dobór koloru szkieł to indywidualna kwestia, która trzeba dopasować do tego, w jakim środowisku się używa okularów. Ważne jest jednak też to, by zwrócić uwagę na indywidualne odczucia, gdyż tempo męczenia się oczu i komfort widzenia nie u każdego będzie identyczny w przypadku zastosowania takich samych kolorów szkieł.

W BigRiver.pl w ofercie mamy bardzo wiele modeli okularów, dzięki czemu każdy może dobrać taki wariant, który mu odpowiada. Ponadto są one zróżnicowane pod względem wizualnym, więc jeśli ktoś ma ochotę to uwzględnić, znajdzie u nas wiele możliwości.

Okulary dla wędkarzy, a bezpieczeństwo

Wybierając się nad wodę, zawsze trzeba mieć ze sobą okulary. Jeśli będzie świeciło słońce, bardzo trudno jest uniknąć mocnego oślepiania, a to podczas wykonywania różnego rodzaju manewrów na łodzi, pomoście, czy na brzegu może być bardzo niebezpieczne. Warto mieć ze sobą okulary, nawet gdy jest zachmurzone niebo, gdyż nigdy nie wiadomo, jak szybko zmienią się warunki.