Filtruj według

Cena
Producenci
Filtr

Czapki i kapelusze wędkarskie

Jest 71 produktów.

Czapki i kapelusze wędkarskie

Akcesoria wędkarskie to nie tylko wędki i ich osprzęt, ale też odpowiednia odzież, a w tym nakrycia głowy. Chcąc cieszyć się wysokim poziomem komfortu na łowisku, trzeba zaopatrzyć się w odpowiednią czapkę lub kapelusz. Jest to kwestia wygodny, ale też bezpieczeństwa. W BigRiver.pl wiemy, jakie preferencje w tym zakresie mają wędkarze, więc możemy zaoferować szerokie spektrum asortymentu tego typu. Czapki i kapelusze wędkarskie z naszej oferty dostępne są w bardzo wielu znacznie różniących się od siebie wariantach, przez co każdy klient z pewnością wybierze u nas coś, co sprawdzi się w jego przypadku.

W BigRiver.pl sprzedajemy sprzęt wędkarski renomowanych marek i nie inaczej jest w przypadku czapek dla wędkarzy. W naszej ofercie znajdują się czapki i kapelusze dla wędkarzy takich firm jak Dragon, Westin, Prologic, Mikado, czy Tandembaits.

Czapki i kapelusze wędkarskie – jak wybrać odpowiednie nakrycie głowy na łowisko?

Każdy wędkarz powinien mieć w swojej szafie co najmniej kilka wersji okrycia głowy. Wiąże się to z faktem, że łowi się na bardzo różnych łowiskach, a także w skrajnie zróżnicowanych warunkach. To oznacza, że trzeba też się do nich elastycznie przystosowywać.

W pierwszej kolejności należy zaopatrzyć się w wygodną czapkę z daszkiem, która pozwoli na ochronienie głowy przez promieniami słonecznymi, a także nieco zminimalizuje oślepianie przez słońce. W upalne dni jest to niezbędne, by zachować bezpieczeństwo i nie narażać się na udar słoneczny. Zamiast tego można zdecydować się na kapelusze dla wędkarzy, które mają podobną funkcjonalność. Również są lekkie i wygodne, a także chronią przed słońcem. W naszej ofercie znajduje się bardzo wiele modeli czapek z daszkiem i kapeluszy wędkarskich, więc można swobodnie wybierać spośród różnych wersji kolorystycznych, a także marek.

Jeśli jednak łowi się w sezonie letnim lub wtedy, gdy jest już na tyle ciepło, że owady są bardzo aktywne, warto zaopatrzyć się w czapki i kapelusze z wszytą moskitierą. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które skutecznie ochroni przed pokąsaniem przez komary i inne owady. Tego typu czapki i kapelusze pozwolą też ochronić się przed bardzo niebezpiecznymi kleszczami, które mogą przenosić choroby, takie jak borelioza.

Okrycie głowy dla wędkarza na chłodniejsze dni

W naszym sklepie zapewniamy kompleksowe wyposażenie, więc nie może zabraknąć również czapek na chłodne dni. Są to czapki-kominiarki, a także czapki z dodatkowymi osłonami, które skutecznie chronią przed wiatrem i zimnem. Świetnie spiszą się na jesień, wczesną wiosnę, a także zimę. Ponadto w asortymencie mamy też funkcjonalne kominy.