Filtruj według

Cena
Producenci
Filtr

Rękawice wędkarskie

Jest 18 produktów.

Rękawice wędkarskie

Wybierając się na ryby i kompletując garderobę, nie należy zapominać o podstawowych akcesoriach, takich jak rękawice wędkarskie. Jest to często bagatelizowany element ekwipunku, który jednak według doświadczonych wędkarzy jest niezwykle istotny. W BigRiver.pl dobieramy sprzęt na podstawie wielu lat doświadczeń, więc rękawice, które można u nas kupić, idealnie spełniają potrzeby początkujących i zaawansowanych wędkarzy. Ponadto dostępne są w bardzo wielu wariantach.

W naszym asortymencie znajdują się jedynie produkty najwyższej jakości pochodzące od takich marek jak Mikado, Jaxon, Konger, czy Madcat. Te firmy specjalizują się w produkcji sprzętu wędkarskiego, więc dobrze znają specyficzne potrzeby wędkarzy.

Rękawice dla wędkarzy – po co wędkarzowi rękawice?

Dynamiczne operowanie sprzętem wędkarskim, a w tym głównie wędziskiem wymaga sporo wprawy i doświadczenia. W trudnych warunkach terenowych, łatwo o błąd, więc warto zaopatrzyć się w sprzęt, który sprawi, że wędzisko będzie dobrze leżało w ręku. Rękawice wędkarskie sprawiają, że wędzisko nie wypada z ręki w żadnych warunkach, niezależnie od tego, czy powierzchnia jest sucha, czy mokra. Daje to o wiele większą stabilność i pewność podczas wykonywania akcji, co przekłada się na możliwość bardziej precyzyjnego operowania sprzętem. Ostatecznie dla wytrawnych wędkarzy takie detale są kluczowe, by móc zachować optymalną efektywność pracy.

Rękawice z naszego sklepu są tak zaprojektowane, by dobrze pasowały do dłoni, a także gwarantowały mocny chwyt. W tym celu producenci wykorzystują do obszycia wewnętrznej części rękawic specjalne materiały, które zdecydowanie obniżają poślizg. W BigRiver.pl wychodzimy naprzeciw bardzo zróżnicowanym potrzebom klientów, więc w ofercie mamy wersje standardowe z pełnymi palcami, jak i wersje bez pełnych palców, które pozwalają na swobodne wykonywanie precyzyjnych czynności, nawet bez zdejmowania rękawic. Specjalistycznie zaprojektowane rękawice dla wędkarzy w większości wariantów i tak są tak dopasowane, by nie ograniczać ruchów, na przykład wtedy, gdy wędkarz chce sięgnąć po kolejny zestaw wędkarski lub przynętę.

Rękawice do filetowania

W specjalistycznym sklepie wędkarskim nie może też zabraknąć rękawic dedykowanych do filetowania. Są to nieco inaczej zaprojektowane wersje rękawic, które zdecydowanie ułatwiają tę czynność, która dla wielu fanów wędkarstwa jest niezwykle satysfakcjonująca.