8 mitów o echosondzie Deeper

14 grudnia 2020|Ekipa BigRiver

W wędkarskim świecie jedno pytanie pada wyjątkowo często – jak wybrać echosondę, która posłuży na lata i będzie precyzyjnie określała konfigurację dna, głębokość czy temperaturę? Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli, oferujących przeróżne funkcje w zależności od potrzeb wędkarza i zasobności jego portfela. Szczególnie przychylne są opinie o echosondzie Deeper. Marka wprowadziła swój produkt na rynek kilka lat temu, z miejsca zdobywając szerokie grono zwolenników. Urządzenie cieszy się tak dużą popularnością ze względu na swoją innowacyjność. Stanowi niezwykle profesjonalny przyrząd, służący do dokładnego badania dna zbiornika wodnego oraz odczytywania panującej w nim temperatury, a nawet  tworzenia map batymetrycznych i to wszystko dla wędkarza łowiącego z brzegu. Do echosondy Deeper można także dokupić specjalny uchwyt, który pozwoli nam w pełni korzystać z niej ze środków pływających.  Echosondy wędkarskie wyprodukowane przez producenta Deeper wyróżniają się również lekkością oraz niewielkimi rozmiarami. Są więc ergonomiczne, odporne na zimno oraz wodoodporne.

Czym jest echosonda wędkarska?

Echosondy to sprzęt elektroniczny, który przede wszystkim służy obrazowania na ekranie tego co znajduje się pod powierzchnią wody, analizowania dna, a także warunków, jakie panują w określonym zbiorniku wodnym. Wyposażenie profesjonalnych wędkarzy stanowi w dużej mierze echosonda Deeper. To sprawdzone, wysokiej jakości narzędzie, posiadające wiele ciekawych oraz pomocnych funkcji. Warto jednak pamiętać, aby wybrać takie urządzenie, które będzie odpowiadało stosowanej przez daną osobę metodzie, np. podlodowej, spławikowej czy spinningowej. Zakup musi być więc przemyślany, gdyż wielokrotnie zdarza się, że użytkownicy nabywają profesjonalny, drogi sprzęt, który okazuje się potem zupełnie bezużyteczny, właśnie ze względu na jego nieadekwatne przeznaczenie.

To z kolei prowadzi do nieuzasadnionego wystawiania nieprzychylnych opinii o danym produkcie. Kwestia, jak wybrać sonar wędkarski, aby precyzyjnie oddawał panujące w zbiorniku warunki, jest niezwykle ważna, zwłaszcza dla zaawansowanych miłośników łowienia. Echosonda Deeper jest pod tym względem niezwykle precyzyjna. Ponadto może działać nawet w temperaturze dochodzącej do -20 stopni Celsjusza.

W jaki sposób działa echosonda Deeper?

Opinie o echosondzie Deeper nie bez powodu są w większości pozytywne. Przyrząd ten wyróżnia się wysoką kompatybilnością z tabletami lub smartfonami, wykorzystującymi system Android bądź iOS. Dzięki funkcji Wi-Fi może połączyć się z urządzeniem sterującym nawet z odległości 100 metrów i skanować dno do głębokości 80 metrów. Wyposażony został w wysokoczęstotliwościową technologię, która przesyła dane natychmiast po ich uzyskaniu. Ponadto potrafi zarejestrować szybko ryby i precyzyjnie wskazać ich położenie. Wyróżnia się także:

  • funkcją dwóch częstotliwości, które wynoszą 90 kHz oraz 290 kHz,
  • lekką, ergonomiczną budową,
  • zdolnością do pracy zarówno w słodkiej, jak i słonej wodzie,
  • wytrzymałą baterią, zdolną do długiej pracy po pełnym naładowaniu,
  • funkcją mapowania w czasie rzeczywistym,
  • stałym dostępem do historii danych,
  • opcją wskazywania dokładnej temperatury, głębokości oraz struktury dna.

Niektóre modele wyposażone są również w specjalny tryb do łowienia podlodowego, a także kalendarz brań wędkarskich – bardzo dobrym przykładem jest Echosonda Deeper CHIRP+. Takie rozwiązanie sprawdza się podczas wędkowania z brzegu, z mostu, kajaku czy łodzi. Wskazuje najbardziej dogodne dla łowienia miejsca. Z tego urządzenia z powodzeniem mogą skorzystać zarówno bardziej zaawansowani, profesjonalni wędkarze, jak i początkujący miłośnicy wędkarstwa, a nawet kompletni amatorzy.

Mity dotyczące echosondy Deeper

Wielu wędkarzy zastanawia się, jak wybrać echosondę, która dokładnie lokalizuje położenie ryb, wskaże panującą w zbiorniku wodnym temperaturę oraz strukturę jego dna. Na rynku dostępne są tak zaawansowane technologicznie przyrządy, że niektórzy użytkownicy nie potrafią zrozumieć sposobu ich działania i ze zdumienia przecierają oczy. Nie mogą uwierzyć, że sonda jest w stanie połączyć się ze smartfonem nawet z dużych odległości i skanować dno z tak dużych głębokości. W związku z nie do końca poznaną jeszcze specyfiką działania produktów Deeper powstało wokół nich wiele mitów i sprzecznych informacji. Oto kilka z nich.

Mit nr 1: Echosonda Deeper służy wyłącznie do zabawy i jest przeznaczona dla amatorów.

Echosondę Deeper wykorzystują nawet profesjonalni wędkarze, którzy potrzebują uzyskać dokładne informacje na temat struktury dna zbiornika morskiego,  łowisk śródlądowych, panującej w nim temperatury oraz lokalizację ryb. Urządzenie to jest niezwykle ergonomiczne ze względu na swoją lekkość i niewielkie rozmiary. Wykorzystuje zaawansowane technologicznie rozwiązania, choć jego wygląd może w ogóle na to nie wskazywać. Daje wędkarzom łowiącym z brzegu możliwość sondowania dna bez użycia środka pływającego przez co zaoszczędza masę czasu na poznanie dna zbiornika i odnalezieniu miejsc bytowania ryb.

Mit nr 2: Sygnał Wi-Fi jest słaby i łatwo go stracić

Zróżnicowane opinie o echosondzie Deeper wynikają bardzo często z przekonania niektórych wędkarzy, że bezprzewodowe urządzenia są mniej efektywne i precyzyjne. Nic bardziej mylnego. Producent zadbał, aby sonar wysyłał dane do połączonego z nim smartfona czy tabletu natychmiast po ich uzyskaniu. Sygnał odbierany jest nawet z odległości 100 metrów i głębokości skanowania nawet do 80 metrów. To naprawdę imponujące osiągi. Wystarczy użyć aby się przekonać.

Mit nr 3: Żyłka w echosondzie Deeper nie jest wytrzymała

Wielu wędkarzy zadaje sobie pytanie, jaką  wędkę i linkę wybrać aby nie urwać Deepera przy zarzucaniu. Należy pamiętać, że bardzo duże znaczenie ma sama technika rzutu, gdyż podczas zarzucania sonaru powstają spore przeciążenia, które trzeba wziąć pod uwagę podczas doboru linki i wędziska. Najczęściej wystarczy mocniejszy kij gruntowy z plecionką 0,30mm. Producent Deeper przeprowadził wiele testów sprawdzających wytrzymałość samego sonaru pod kątem wielokrotnego uderzania o powierzchnię wody i gwarantuję niezawodność więc dywagację na ten temat nie mają sensu.

Mit nr 4: Echosonda Deeper przeznaczona jest wyłącznie do jednej metody łowienia

Rozwój technologii w dziedzinie sonarów pozwolił stworzyć takie urządzenie oraz akcesoria, które można wykorzystywać do każdego rodzaju wędkarstwa. Kupowanie jednej echosondy do konkretnej techniki to już przeszłość. Teraz przyrząd ten może być stosowany w trakcie łowienia z brzegu, z łodzi, kajaka, z wody, a nawet pod lodem. Nie ma również znaczenia, czy w zbiorniku znajduje się woda słodka, czy słona. Sonar poradzi sobie w każdych warunkach.

Mit nr 5: Zakup echosondy firmy Deeper jest bardzo kosztowny

Nie istnieje jedna dobra rada, jak wybrać echosondę. Należy pamiętać, że to zakup na lata. Inwestycja ta zwróci się w postaci ogromnej liczby złowionych ryb oraz zaoszczędzonego czasu na ich poszukiwanie. Precyzyjne i profesjonalne urządzenia wysokiej jakości gwarantują długotrwałą żywotność. Nie ma więc konieczności dokonywania zakupu nowej sondy po każdym zakończonym sezonie.

Mit nr 6: Echosonda Deeper służy do filmowania

To bardzo częsta pomyłka, którą powtarzają nieco starsi wędkarze, niemający doświadczenia z nowoczesnymi sonarami. Produkt marki Deeper służy do skanowania dna zbiornika wodnego oraz dokładnego obrazowania obiektów, które znajdują się pod powierzchnią wody.

Mit nr 7: Sonar Deeper nie jest dla prawdziwych wędkarzy

Zwolennicy tradycyjnych metod łowienia nieprzychylnie oceniają zaawansowane technologicznie urządzenia, twierdząc, że to zbyt duże ułatwienie. Echosondy pomagają jednak zaoszczędzić sporo czasu, a przy okazji wędkować nawet w najtrudniejszych warunkach pogodowych.

Mit nr 8: Echosonda Deeper płoszy ryby

Urządzenie jest lekkie i wrzucone do wody nie powoduje zbyt dużego zamieszania w wodzie. Niejednokrotnie plusk na powierzchni wody nie tylko nie straszy ryb a wręcz działa jak magnes na znajdujące się w okolicy ryby. Przed dokonaniem zakupu, warto wiedzieć nieco więcej na temat tego, jak wybrać sonar wędkarski, aby służył przez wiele sezonów wędkarskich, niezależnie od preferowanej metody wędkarskiej.

Echosonda jako pomysł na prezent dla wędkarza

Echosonda Deeper stanowi doskonały pomysł na prezent dla każdego miłośnika wędkarstwa. Wybierając odpowiedni model, należy zwrócić uwagę na jego parametry techniczne, zwłaszcza moc, częstotliwość oraz zakresy pracy urządzenia. Należy pamiętać, że wędkarz będzie korzystał z tego sprzętu bardzo często, dlatego najważniejsza jest tutaj jakość!

8 mitów o echosondzie Deeper 8 mitów o echosondzie Deeper4.6 (91.43%) głosów:7 5 7 8 mitów o echosondzie Deeper