Recenzja Echosondy Deeper Start

10 sierpnia 2021|Ekipa BigRiver

W życiu każdego wędkarza przychodzi moment, w którym musi podjąć decyzję dotyczącą wyboru echosondy. Po dłuższym namyśle, przewertowaniu wielu informacji, obejrzeniu wielu poradników, mój wybór okazał się dość oczywisty – jest to echosonda wędkarska Deeper Start, którą omówię tu nieco bliżej.

Echosonda Deeper Start – czy warto zainwestować w to niewielkie urządzenie?

Dlaczego akurat najniższa echosonda wędkarska ze stajni Deepera? Odpowiedź jest prosta. Muszę poznać łowisko, jego głębokość, spadki, ukształtowanie terenu; dodatkowo zobaczyć, jak ma się sprawa roślinności w danej wodzie. Postawiłem przede wszystkim na mobilność. Deeper Start echosonda mieści się dosłownie w kieszeni, jest w zasadzie mniejsza od mojego telefonu! Skupiam się przede wszystkim na spławikowaniu, więc stacjonarne echosondy wędkarskie nie mają tutaj racji bytu. To urządzenie można natomiast śmiało nazwać cudem techniki.

Echosonda wędkarska Deeper Start doskonale spełnia moje oczekiwania. Począwszy od pomiarów, dokładnie pokazuje, na jakiej głębokości będę łowił. Kilka rzutów i przed oczami pojawia mi się obraz tego, co dzieje się pod wodą. Co najważniejsze, widzę, jak rozkładają się spadki i tak dalej, a to na ich granicy łowię.

Roślinność też nie stanowi już tajemnic. Dzięki echosondzie dowiaduje się gdzie i jak wysoko porośnięty jest zbiornik – to ułatwia mi ustawienie zestawu i skraca czas, jaki jest mi potrzebny, aby się właściwie przygotować. Dojeżdżam na miejsce i mogę skupić się już niemalże tylko na łowieniu, ponieważ wszystkie te czynniki znacznie wpływają na jakość i wyniki podczas mojego wędkowania.

Według mnie dodatkowym elementem jest widok ryb przepływających pod sondą. Deeper Start echosonda zapewnia widok ikony ryb; wyższe modele natomiast rysują nam łuki jak inne stacjonarne echosondy. Opinie o echosondzie Deeper start pod tym względem są różnie, jednak dla mnie nie stanowi to problemu, ponieważ nie jest to najważniejsze. Samo sprowadzenie ryb w moje wytypowane miejsce pozostawiam już tylko sobie. Ważne, aby pamiętać, żadne akcesoria wędkarskie nie łowią za nas!

Kolejny plus to waga naszej sondy. To najlżejszy model od firmy Deeper, którego waga to zaledwie 60 gramów! Dlaczego to takie istotne? Echosonda wędkarska Deeper Start nie wymaga zabierania z sobą ciężkiego sprzętu do rzucania. Wyznaje zasadę, że im mniej bagażu biorę ze sobą, tym jest mi po prostu przyjemniej – jest to po prostu wygodne. Sondę tę wystarczy wpiąć na specjalną agrafkę, która jest w zestawie i zacząć skanować swoje łowisko.

Echosonda Deeper Start opinie na temat innowacyjnych rozwiązań!

Echosonda Deeper Start łączy się z naszym smartfonem za pomocą dedykowanej aplikacji Fish Deeper, dzięki czemu można zacząć działać bardzo szybko. Początkowo byłem nastawiony dość sceptycznie co do takich nowinek technologicznych, jednak ten sceptycyzm okazał się kompletnie niepotrzebny.

Jej zasięg, czyli 50 metrów, jest bardzo zadowalający i wystarcza praktycznie zawsze.

Echosonda wędkarska Deeper Start jest przeze mnie użytkowana już trzeci sezon. Na ten moment nie było wypadu nad wodę, podczas którego żałowałbym, że zdecydowałem się na nią. To małe, lecz sprytne urządzenie skrywa w sobie wiele możliwości, dlatego serdecznie polecam ją każdemu amatorowi wędkarstwa!

Recenzja Echosondy Deeper Start Recenzja Echosondy Deeper Start4.9 (97.55%) głosów:106 5 106 Recenzja Echosondy Deeper Start