Całość obejrzysz poniżej:

Zanim dowiesz się krok po kroku jak wiązać przypon z klipsem, warto abyś dowiedział się, jakie klips ma zastosowanie i kiedy najlepiej go stosować. Robaki to przynęta wyjątkowo chętnie wykorzystywana przez wędkarzy. Zazwyczaj wbija się je na haczyk, ale doskonałą propozycją jest klips do robaków, na którym możemy zamontować nawet do dziesięciu robaków, w zależności od jego wielkości. Dla wygody wędkarzy dostępne są różne rozmiary klipsów - od S do L. Od rozmiaru zależy ilość robaków, jakie będzie można nabić na klips. Doświadczenie pokazuje, że jeśli ryba mocno żeruje, wówczas klipsy świetnie się sprawdzają i bardzo ułatwiają. Metoda jest chętnie wykorzystywana na przykład w Wielkiej Brytanii, ale również w Polsce zyskuje na popularności. Sprawdza się zarówno wiosną, jak i jesienią.

Jak wiązać przypon z klipsem?

Co powinieneś przygotować?

  • odpowiedni rozmiar klipsa
  • żyłkę wędkarską we właściwym rozmiarze
  • nożyczki.

Wiązanie przyponu z klipsem nie jest zadaniem trudnym. Wymaga od wędkarza odrobiny skupienia oraz precyzji. Kiedy dojdziesz do wprawy, cały proces nie zajmie Ci wiele czasu. Wszystkie akcesoria wędkarskie przydatne podczas wiązania znajdziesz bez trudu na BigRiver.pl.

Wiązanie przyponu z klipsem do robaków krok po kroku.

Z poniższej treści dowiesz się, jak w kilku krokach dokonać wiązania. Krok pierwszy - aby rozpocząć wiązanie przyponu z klipsem do robaków, bierzemy do rąk żyłkę wędkarską. Najlepszym rozmiarem będzie 18 lub 16, w zależności od potrzeb. Należy uciąć odcinek około 20 cm. " Krok drugi - następnie, należy zrobić z żyłki klasyczną pętelkę i przełożyć jej uszko przez klips. " Krok trzeci - teraz naszym celem jest przełożenie całego klipsa przez powstałe uszko, dlatego powinno mieć ono odpowiedni rozmiar. Ważne, aby oczko było duże – wówczas ta czynność nie sprawi większych trudności. " Krok czwarty - następnym koniecznym do wykonania krokiem jest zmoczenie żyłki i mocne zaciśnięcie węzła. Bardzo ważne, aby nie pomijać tego kroku i zmoczyć żyłkę, ponieważ ułatwia to jej zaciskanie. Nadmiar żyłki należy odciąć przy pomocy zwykłych nożyczek. Jesteśmy już w połowie drogi do sukcesu. " Wiązanie przyponu z klipsem do robaków nie zajmuje wiele czasu. Do kolejnego kroku potrzebny jest haczyk. Polecamy haczyk bezzadziorowy - sami najchętniej korzystamy właśnie z tego typu haczyków. Rozmaite haczyki wędkarskie znajdziesz na BigRiver.pl. Każdy wędkarz sam powinien ocenić, jaki dystans od włosa będzie najbardziej odpowiedni. Krok piąty - włos dobrze jest ułożyć i następnie zrobić kolejny węzeł. Kiedy będzie już gotowy, żyłkę owijamy przynajmniej 8-10 razy na haczyku i z powrotem przewlekamy w drugą stronę. Zaciskamy węzeł. Dodatkowo warto wykonać pętelkę na końcu, co znacznie ułatwi montaż. Węzeł zawsze dla ułatwienia moczymy przed zaciśnięciem. Z pomocą może przyjść zaciskarka do pętelek, która jest narzędziem wygodnym w użyciu.

Jak wykorzystać klips na robaki?

Wiesz już jak wiązać przypon z klipsem do robaków. Po wykonaniu wszystkich czynności, które prezentujemy na filmiku, mamy już swój klips do robaków gotowy do pracy. W tej sytuacji, wystarczy już tylko odpiąć agrafkę, nałożyć pęczek robaków i zamknąć klips. Sprzęt gotowy jest do pracy, a więc możemy zarzucać wędkę i łowić. Nie pozostaje nam nic innego, niż oddać się przyjemności. Wygodny klips umożliwia łowienie na białe robaki, na mady i inne. Wędkarze przyznają, że metoda ta potrafi odmienić wyniki i jest doskonałą opcją zarówno na rzeki, jak i jeziora. Dzięki klipsom można łowić leszcze, karpie, tlenie i inne gatunki ryb. Jeśli spodobał Ci się nasz instruktaż, zajrzyj na naszego bloga i zapoznaj się z innymi poradnikami, które dla Ciebie przygotowaliśmy. Gorąco zachęcamy również do śledzenia nas w mediach społecznościowych i subskrypcji naszego kanału na Youtube. Jeśli interesują Cię nasze produkty, zajrzyj na BigRiver.pl, a w razie wątpliwości - skontaktuj się z nami. Z przyjemnością podpowiemy, które z nich sprawdzą się, w jakiej sytuacji.