- today
- favorite 7 polubień
- remove_red_eye 4187 odwiedzin
Całość obejrzysz poniżej:
Wraz ze zdobywaniem nowego doświadczenia, musisz zmienić sprzęt na bardziej specjalistyczny. W każdym etapie łowienia, czy to podczas wędkowania, holowania, czy prezentacji, powinien towarzyszyć Ci mocny i solidny osprzęt, który pomoże Ci w skutecznym schwytaniu drapieżnika.
Dobór żyłki lub plecionki jest uzależnione od warunków wędkowania oraz samej ryby. Co więcej, zdarzają się sytuację, gdzie jesteś zmuszony na szybką wymianę jednej na drugą. Połączenie żyłki z plecionką musi być wykonane precyzyjnie, aby nie nastąpiło szybkie odcięcie splotu. Aby, ułatwić Ci zadanie, poniżej znajdziesz instruktaż, który przyśpieszy Twoją naukę łączenia tego wyposażenia wędkarskiego.
Jak połączyć żyłkę i plecionkę? — szybka metoda łączenia krok po kroku
Łączenie żyłki i plecionki może wydawać się nieco trudne, jednak wystarczy chwila cierpliwości oraz kilka powtórzeń, aby nabrać wprawy. Żyłki i plecionki wędkarskie możesz nabyć w specjalistycznym sklepie dla wędkarzy, do którego można zaliczyć BigRiver. Teraz nadszedł czas, aby pokazać Ci, jak skutecznie połączyć żyłkę z plecionką.
Krok 1: W pierwszym kroku przygotuj potrzebny osprzęt wędkarski. My do połączenia użyliśmy fluorocarbonu oraz plecionkę. Złóż fluorocarbon na pół.
Żyłki wędkarskie dobrze sprawdzą się podczas łowienia średniej wielkości drapieżników. Są używane również do łączenia z plecionką. Wadą tego produktu jest jego rozciągliwość oraz duża podatność na przetarcia.
Fluorocarbon
Fluorocarbon to rodzaj specjalistycznej żyłki, która jest niezwykle trwała i mocna. Ten produkt został wykonany z cząsteczek włókna węglowego - „carbonu”. Co więcej, fluorocarbon odbija promienie słoneczne, a co za tym idzie, nie jest widoczny dla ryby. Dlatego stosowanie tego produktu zwiększa ilość zacięć.
Plecionki
Ostatnim elementem są plecionki wędkarskie. Ten produkt składa się z kilkunastu połączonych ze sobą cienkich włókien. Budowa plecionki sprawia, że jest niezwykle trwała. Ponadto jej odporność na ścieranie, sprawia, że możesz z niej korzystać kilka sezonów. Minusem tego przyboru jest jego podatność na chłonięcie wody, a tym samym nie sprawdzi się podczas wędkowania zimą.
Wszystkie z powyżej wymienionych akcesoriów mają swoje plusy i minusy. Warto, abyś zapoznał się z każdym z nich i wybrał osprzęt, który będzie spełniał Twoje oczekiwania.
Wiedza oparta o doświadczenie - Big River
Jasne jest, że początkujący wędkarz szuka pomocnych informacji. Dlatego, aby ułatwić Ci zadanie, przygotowaliśmy wiele artykułów z pomocnymi instruktażami, jak zrobić coś kro po kroku, które znajdziesz na naszym blogu. Wystarczy, że poświęcisz chwilę, na przeczytanie jednego z naszych poradników, a Twoje wędkowanie stanie się skuteczne. W dodatku Ty będziesz mógł przejść na wyższy poziom łowienia ryb! Jeśli chcesz szybko opanować techniki zbrojenia przynęty, poznać różne tricki wędkarskie, recenzje sprzętu, czy inne porady, to zostaw suba na naszym kanale Wędkarstwo z BigRiver na YouTube. Co więcej, koniecznie zajrzyj na Social Media oraz do e-sklepu BigRiver.pl. Tam znajdziesz szeroką gamę profesjonalnego sprzętu wędkarskiego w atrakcyjnych cenach.