Całość obejrzysz poniżej:

Bardzo wielu wędkarzy boryka się z problemem plączącej się żyłki. Dotyczy to właściwie wszystkich metod, więc nasz poradnik, jak tego uniknąć jest dedykowany dla wszystkich wędkarzy. Rozwiązaniem kłopotu jest montowanie zestawu z rurką antysplątaniową. Takie działanie pozwala na zniwelowanie plątania się żyłki do minimum. Co prawda nadal istnieje możliwość, że zestaw ulegnie splątaniu, jednak jeśli się wie, jak zmontować zestaw z rurką antysplątaniową, dzieje się to bardzo rzadko. Taka rurka jest możliwa do wykorzystania na szerokim spektrum łowisk różnego rodzaju. Często stosowaną alternatywą dla rurki jest stosowanie skrętki, jednak rurka antysplątaniowa nadal ma wielu zwolenników i świetnie się sprawdza w wielu sytuacjach, a na pewno jest godna polecenia.

Krok pierwszy – przygotowanie sprzętu do montowania zestawu z rurką antysplątaniową

To, jak montować zestaw z rurką antysplątaniową nie jest trudne, jeśli ma się trochę wprawy i niezbędne akcesoria. Na początku trzeba przygotować elementy, takie jak: · żyłka główna, · koszyczek, · stopery, · przypon. Mając wszystko, można rozpocząć wiązanie. Na początku trzeba przewlec żyłkę główną przez antysplątaniówkę. Należy pamiętać, że im dłuższa rurka, tym bardziej odciąga przypon, za czym idzie to, że pozwala efektywniej uniknąć splątań. Nie należy wiązać żyłki dłuższą częścią do góry, gdyż skraca to dystans. "

Krok drugi – naciągamy stopery na żyłkę

Kolejnym krokiem jest naciągnięcie stoperów na żyłkę główną. Można wykorzystać duże gruntowe stopery, które pozwolą na skuteczne zablokowanie krętlika bądź łącznika z przyponem. Przed naciąganiem warto poślinić lub zmoczyć palec, żeby ograniczyć tarcie. W ofercie naszego sklepu na BigRiver.pl można znaleźć stopery wędkarskie w różnych wariantach. Ponadto proponujemy Państwu materiały na przypony renomowanych firm i wiele innych akcesoriów wędkarskich. "

Krok trzeci, jak zmontować zestaw z rurką antysplątaniową – robimy łącznik

Kolejnym etapem jest zrobienie łącznika. Może to być quick snap, który wiążemy na solidny supeł. Taki łącznik pozwala na bardzo sprawne zmienianie przyponów, czy to w feederze, czy w spławiku. Może to być supeł typu grinner, który opisujemy w naszych innych materiałach, do przeczytania których zachęcamy. Taki węzeł pozwoli na dobre trzymanie się całego zestawu. Mając już węzeł, ściągamy stoper na sam dół, zabezpieczając cały zestaw od uderzeń przy rzutach. Dzięki temu węzeł się nie niszczy, a całość jest wytrzymała. "

Krok czwarty – zaczepiamy koszyczek na agrafce

Następnym krokiem jest zaczepienie koszyczka na agrafce. Można wykorzystać dowolny koszyczek, gdyż jeśli się wie, jak montować zestaw z rurką antysplątaniową, będzie on i tak dobrze pełnił swoją funkcję. Dzięki rurce będzie on wystarczająco oddalony, by się nie plątać. W naszym asortymencie można znaleźć koszyki zanętowe w różnych wariantach. "

Montowanie zestawu z rurką antysplątaniową – czy warto?

Doświadczeni, a nawet mniej doświadczeni wędkarze doceniają wartość praktyczną rurki antysplątaniowej. Pozwala ona na bardzo duże zwiększenie efektywności na łowisko poprzez zniwelowanie ryzyka, że znaczną część czasu będzie się trzeba zajmować rozwiązywaniem kłopotów ze sprzętem, a mianowicie plączącym się zestawem. Samo montowanie zestawu z rurką antysplątaniową jest, jak widać bardzo proste, więc nie trzeba się niczego obawiać. Nawet osoba początkująca sobie z tym poradzi, jeśli tylko ma dobry instruktaż. Na początku zejdzie się z tym trochę czasu, ale każda kolejna próba przebiegnie o wiele sprawniej i nie będzie trwać dłużej, niż kilka minut.